Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
PNGS #16 Błędne Skały - Nie patrz w dół! - OP8W0Q
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 844 meter NAP
 Provincie: Polen > dolnośląskie
Cache soort: Puzzel Cache
Grootte: Groot
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 06-09-2018
Gemaakt op: 06-09-2018
Gepubliceerd op: 29-09-2018
Laatste verandering: 06-06-2022
89x Gevonden
0x Niet gevonden
0 Opmerkingen
watchers 3 Volgers
200 x Bekeken
71 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
35 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: ajka, ankos, atena.pl, Aynsley, Belkaa, Blondi, Dallas, elmodemonico, freney, gagu, hobbbysta, hratli , jk.koza, Karka30, kefir, krogulec, kurier, Maleska, mangus i 27@, Mario&Monia, martuś, misiek_siersciuch (m_si), night_time, noorbi, pati666, pearl_aga, plus_Amelka, Qbacki, r00t7, ronja, Serengeti, smashin, szabla, wiolinka, ygrek
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Periodical/Paid  Go geocaching with children  Recommended at night  Take special equipment  Take something to write  Nature  Access only by walk 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.


PL Nie patrz w dół!

 

Góry Stołowe - kraina zrodzona z morza miliony lat temu… to jedno z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych pasm górskich w Polsce, miejsce wyjątkowe ze względu na swoje ukształtowanie terenu, przepiękne formacje skalne, unikalne skalne miasta, labirynty oraz osobliwe formy zwane skalnymi grzybami. Wybitne walory przyrodnicze i krajobrazowe sprawiły, że od 1993 roku ustanowiono tu Narodowy Park Gór Stołowych.

Labirynt Błędnych Skał znajduje się na północno-zachodniej krawędzi Skalniaka. Obejmuje on swoim zasięgiem zespół osobliwych form skalnych o wysokości 6 - 11 m, wytworzonymi wskutek wietrzenia piaskowca. Błędne Skały to labirynt szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Wiele skał ma własne nazwy np.: "Skalne Siodło", "Kurza Stopka", "Labirynt", "Tunel", "Wielka Sala". Jedyny taras widokowy na trasie to Skalne Czasze. Widoczny stąd jest m.in. Szczeliniec Wielki i Mały, miejscowość Machov, a przy dobrej widoczności zobaczyć możemy także Karkonosze! Trudne warunki, które zazwyczaj tu panują powodują, że większość świerków ma połamane korony, a pozostałe gatunki drzew, takie jak sosna i brzoza przyjmują fantazyjnie powyginane kształty. To miejsce unikalne – zwiedzaj, ciesz się górami, zbieraj kesze; ale nie niszcz, nie śmieć - zachowajmy to piękno dla następnych pokoleń.

 

FOTO1

 

 

Zapraszamy Cię w miejsce, które pęka w szwach za dnia od natłoku ludzi chcących zwiedzić Błędne Skały. Jednak nocą nie ma piękniejszego stanowiska do podziwiania okolicznych wiosek z punktu widokowego, a jeżeli spojrzymy w górę to.....! Właśnie nie patrzenie w dół uniemożliwia rozwiązanie naszej zagadki! Odpalcie swoje latarki UV i do dzieła! Po zachodzie słońca, przy bezchmurnym niebie poczujesz się maleńką cząstką Drogi Mlecznej, przeniesiesz w odległe galaktyki oraz w świat mitów i legend na nieboskłonie ukrytych. Jak dostać się na Błędne Skały nocą? Zalecamy zaparkować swój samochód na parkingu YMCA, następnie udać się na szczyt niebieskim lub zielonym szlakiem. Powyższe szlaki są również geościeżkami, które warto odwiedzić. Zalecamy wejść niezwykle urokliwym niebieskim szlakiem, a zejść zielonym. Jeżeli podróżujesz rowerem możesz wjechać drogą asfaltową na sam szczyt. Uwaga: Jeżeli chcesz wjechać ostatnim wjazdem samochodem zapytaj się obsługi, o której zamykany jest dolny wjazd. Ze względów bezpieczeństwa brama jest zamykana na noc. Pozostawienie samochodu po godzinie ostatniego zjazdu będzie skutkowało pozostawieniem samochodu do rana na parkingu górnym co jest niezgodne z regulaminem. Dlatego sugerujemy wejście piesze przed zmrokiem lub wjazd rowerem.

 

 

Na górze istnieje możliwość skorzystania z infrastruktury dla turystów. Przygotowany dla użytku turystów jest grill oraz miejsce na ognisko. Jedynym warunkiem korzystania z tych punktów jest pozostawienie po sobie porządku. Jeżeli chcielibyście skorzystać z możliwości rozpalenia ogniska to zalecamy pobrać przygotowane drewno przy żółtym budynku. Pamiętaj, żeby zgasić ogień, który rozpaliłeś! Nie sprawiaj niebezpieczeństwa pozostawiając rozpalone ognisko bez kontroli!

Zapraszamy do zabawy. Uzbrojony w latarkę UV udaj się we wskazane w waypointach miejsca. Ilość liter w łacińskich nazwach to Twoje dane, które wystarczy podstawić do wzoru:

N 50 28.(F)(A-3)(E)

E 016 17.(C-2)(B-1)(D-E)

 

 

 

FOTO2

O keszu: Kesz znajduje się przy szlaku trasy turystycznej! NIE ma możliwości dotarcia do kesza w sposób inny niż ścieżką turystyczną. W keszu są przeróżne gadżety możesz wybrać coś dla siebie - dorzuć coś od siebie - ktoś następny też chciałby znaleźć coś fajnego!!!

Działaj rozważnie, by przy podejmowaniu nie narażać się na niebezpieczeństwo - NIE ma konieczności wchodzenia na skały ani wspinania się na cokolwiek! Bacz na przechodniów aby nie "spalić" lokalizacji kesza. Na zakończenie odłóż go, proszę, dokładnie w to samo miejsce. „Niewidzialność” na najwyższym poziomie!

Na obszarze Parku Narodowego ochronie podlega całość przyrody, swoiste cechy krajobrazu oraz obiekty dziedzictwa narodowego. Zadaniem Parku Narodowego jest nie tylko ochrona tego szczególnego krajobrazu, ale również udostępnianie go dla zwiedzających. Pamiętaj jednak o pewnych zasadach:

 

 

  • Poruszanie się szlakiem turystycznym jest najbezpieczniejsze dla Ciebie i dla przyrody… nie wychodź poza szlak. Ze szlaku są najpiękniejsze widoki.
  • Nabierz w płuca świeżego, górskiego powietrza, nie pal papierosów.
  • Skały wokół Ciebie nie są dobrym materiałem do wspinania, odpuść sobie wchodzenie na nie. Tam nie ma keszy.
  • Kamienie i minerały leżą tu miliony lat… zostaw je dla następnych pokoleń. Nie zbieraj i nie wydobywaj skał i minerałów.
  • Jeśli keszujesz razem z psem, twój przyjaciel będzie bezpieczniejszy na smyczy.
 

 

 

  • Przyroda żyje w symbiozie - nie niszcz i nie zbieraj roślin, owoców ani runa leśnego.
  • Zwierzęta żyją tu na wolności, to ich dom. Uszanuj ich spokój, nie płosz, nie chwytaj, nie dokarmiaj zwierząt.
  • Ciesz się ciszą i odgłosami natury - zachowuj się cicho, nie krzycz, nie śpiewaj, nie używaj odbiorników radiowych. Pozwól innym radować się naszymi górami, nie zakłócaj spokoju pozostałych osób.
  • Co przyniosłeś – zabierz ze sobą. Śmieci zabieraj ze sobą i pozostaw w wyznaczonych miejscach przy schronisku lub wejściach na szlak.
OpenChecker
Deze cache eigenaar geeft je de kans om de eindcoördinaten te controleren. Doe dit voordat je gaat zoeken!
Statistieken: Pogingen: 7 keer, Hits: 4 keer.
Extra waypoints
WP nummer Symbool Soort Coördinaten Beschrijving
Interessante plek --- Punkt widokowy / View point. Tu możesz patrzeć w dół. / You can look down from here.
Parkeerplaats --- Parking.
1 Fysiek punt --- Stage 2. AB
2 Fysiek punt --- Stage 3. CD
3 Fysiek punt --- Stage 4. EF
5 Eindlocatie --- Final Location (Lokalizacja finałowa)
Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
1
2
Logs: Gevonden 89x Niet gevonden 0x Opmerking 0x Alle logs