Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Snuffer- "Wikliny Wiślane" - OP01F5
rezerwat ornitologiczny na skraju Puszczy Kampinoskiej
Owner: SNUFFER
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 65 m. ASL.
 Region: Poland > mazowieckie
Cache type: Traditional
Size: Regular
Status: Ready for Search
Time required: 2:30 h    Distance to travel: 2.00 km
Date hidden: 17-03-2007
Date created: 20-03-2007
Date published: 20-03-2007
Last modification: 17-12-2010
13x Found
1x Not found
3 notes
watchers 8 watchers
44 visitors
6 x rated
Rated as: Good
1 x recommended
This cache is recommended by: szubaada
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL
'Kid Można zabrać dzieciaki Pencil Zabierz długopis i kartkę 'Dogs Można zabrać psa 'Bicycles Można podjechać rowerem


Wikliny Wiślane - rezerwat przyrody na Kępie Grochalskiej

Do czasu wybudowania grobli i wałów przeciwpowodziowych wzdłuż Wisły była to wyspa. Od XIX do końca II wojny światowej okolicę zamieszkiwali "Olendrzy", którzy pobudowali tam swoje osady. O ile poziom wody pozwoli można dotrzeć na sam koniec kępy skąd rozciąga się pyszny widok na Wisłę - jesteśmy wtedy niczym na dzikiej wyspie. Najpiękniej okolica wygląda wiosną i latem gdy zazielenią się wszystkie krzewy i drzewa.

Okoliczny teren objęty jest ochroną w ramach dwóch rezerwatów ornitologicznych: "Wikliny Wiślane" i "Zakole Zakroczymskie". Jest tam naprawdę imponująca liczba ptaków w tym wielkie ptaki drapieżne. Jeśli macie lornetkę i dobry aparat fotograficzny może to być idealne miejsce na bezkrwawe łowy.

Nie polecam szturmu na czterech kółkach, nawet leniwce zaopatrzone w 4x4 moga mieć problemy. Z pozoru wydaje się, że stosunkowo łatwo można ominąć barierkę na szczycie grobli i przedrzeć się gdzieś bokiem ale potem, wierzcie mi, będzie bolało! Woda podchodzi czasami bardzo wysoko (wtedy cache będzię niedostępny chyba, że dla płetwiastych nurków) ale nawet teraz, gdy jest w miarę nisko w bardziej oddalonych częściach kępy pojazd, lekko bulgocząc, niechybnie zostanie wessany. Rower będzie lepszy choć czasami trzeba go będzie taszczyć na plecach.

Smutne bardzo jest to, że część wału i grobli, położona w bezpośrednim sąsiedztwie działek w Grochalach jest zaśmiecona. Żałuję, że nie ma tam dość strażników leśnych i, że nie mogą bez ostrzeżenia strzelać chamom w kolana.

Cache schowany jest przy dużym drzewie stojącym na samym brzegu rzeki, popatrzcie dobrze na zdjęcie i starajcie się nie zdemolować okolicy. Ponieważ zakładamy, iż cache może zostać okresowo zalany zakopaliśmy go na głębokości ok. 15-20 cm i zabezpieczyliśmy wyciętą kępą kołtuniastej trawy wpasowaną w ziemię aby uniknąć wypłukania. Wszystko jest dobrze spasowane i niewidoczne z wierzchu. Proponujemy bezwzględnie zaopatrzyć się w kujkę. Prośba: nie dźgajcie gleby jakby to był jankeski kałdun i starajcie się nie zrobić sita z pudełka - przetrwa więcej powodzi. Zawińcie też dobrze skrzynkę w folię.

Cache jest częścią serii 9 skrzynek ukrytych w okolicach Warszawy.
Są to regularne, pojedyńcze cache niemniej zwieńczeniem całej zabawy jest zupełnie inna skrzynka. Ta skrzynka to SEJF, który musicie otworzyć. Bez kodu dostępu jest raczej mało ciekawym, metalowym kluchem.
Każda z kolejnych skrzynek będzie zawierać fragment kodu. Koordynaty skrzynki zawierającej sejf zostaną podane na OC dopiero po opublikowaniu wszystkich 9 skrzynek zawierających fragmenty kodu.
Oczywiście w międzyczasie będziemy zakopywać inne skrzynki. Nigdy nie będzie wiadomo czy nowa skrzynka zawiera kolejny kawałek kodu czy nie. Możecie więc trafić na "pustaki".

Elementy koordynatów nasmarowane są na spodzie pokrywki zamykającej pudełko. Składają się z 2 cyfr: małej, w kółeczku, w prawym, górnym rogu i dużej, na środku.
Mała oznacza miejsce w 9-cyfrowym szeregu, w które należy wstawić dużą cyfrę. Np. kombinacja 5 (mała) i 6 (duża) oznacza, iż na piątym miejscu w 9-cyfroweym kodzie będzie szóstka.

Sejf, po rozszabrowaniu i wymianie gadżetów, pozostaje w ukryciu. W ten sposób cała seria skrzynek wraz z sejfem pozostaje zawsze aktualna i gotowa do zabawy.

Dostęp do sejfu zarezerwowany jest wyłącznie dla geokretów, które zakopały minimum 10 skrzynek.

Czyli serię 9 kolejnych skrzynek wykopać może każdy ale nawet po zdobyciu kodu dostępu do nagrody dobierze się tylko ten, kto ma minimum 10 zakopków. Jak to możliwe?
Zaprawdę, Bracia i Siostry, powiadam wam: kopcie a przekonacie się :)


www.opencaching.pl

Snuffer

Generated by The Selector

Nature reserve areas
This geocache is probably placed in a nature protection area NATURA 2000 :
Dolina Srodkowej Wisly  -  PLB140004
Kampinoska Dolina Wisly  -  PLH140029
natura2000
Pictures
w rezerwacie
w rezerwacie
Wisła w rezerwacie
na skraju cypla
tu szukaj