Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
ŚCIEŻKA ROWEROWA KALISZ-SZAŁE #1 - OP8XLT
Właściciel: RADIOWIEC
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 18-04-2017
Data utworzenia: 24-12-2018
Data opublikowania: 24-12-2018
Ostatnio zmodyfikowano: 24-12-2018
10x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 0 obserwatorów
22 odwiedzających
5 x oceniona
Oceniona jako: normalna
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Ścieżka rowerowa Kalisz-Szałe zwana także Bursztynowym Szlakiem Rowerowym tak właściwie to droga techniczna do obsługi wału przeciwpowodziowego. Wał wraz z drogą powstały w latach 2003-2004 w wyniku prac regulacyjnych rzeki Prosny na odcinku od mostu Teatralnego aż do mostu kolejowego. Ścieżka rozpoczyna się na końcu ul. Sportowej przy Parku Sportowym a kończy przy Zaporze Jeziora Pokrzywnickiego. Przebiega Wałem Jana Matejki, pod Trasą Bursztynową, dawną ul. Zimną z wylotem ul. Rajskowskiej i dalej byłymi ścieżkami i drogami polnymi bardzo lubianymi przez młodzież szkół średnich będącymi już obecnie emerytami, ul. Wiankową ,pod mostem kolejowym z dawną wyspą tzw.”kolejówką” też lubiana przez młodzież a następnie równolegle do torowiska przez ul. Wypoczynkową aż do ul. Lubelskiej skąd już kilkadziesiąt metrów do zapory. Na obecną chwilę zlokalizowane są przy niej: Kaliski Park Wodny, Rajska Polana, niewielkie lokalne boisko do gry w piłkę, jeszcze urokliwe i dzikie byłe rozlewisko Prosny, Park Golfowy, metalowy most kolejowy z 1902r, mokradła i łąki nad Pokrzywnicą ze skrzynką oraz niewielka część Lasu Winiarskiego. W najbliższym czasie przy ścieżce mają jeszcze powstać boisko sportowe oraz miejska plaża.

Na całej ścieżce ułożono bardzo gładki asfalt lecz niestety w sezonie wiosennym i letnim zwłaszcza w dni wolne, bardzo „zaludniony”. Można tam spotkać przede wszystkim rowerzystów, rolkarzy, biegaczy, Nordic waking -owców i spacerowiczów. Nie pojawiają się natomiast na niej żadne pojazdy bo jest ona niedostępna dla ruchu kołowego.

Zakładając tych kilka skrzynek zauważyłem na pewnych odcinkach ścieżki gustowne lampy oświetleniowe a więc będzie można w najbliższym sezonie korzystać z tej ścieżki przez całą dobę.

Zapraszam więc wszystkich na urokliwą i wygodną ścieżkę rowerową przy której dla naszych Geoszukaczy założyłem kilka „motywatorów”.

Skrzynka #1: Dawna Swędrnia.

Skrzyneczką tą chciałem zwrócić uwagę Geoposzukiwaczy na dawne koryto rzeki Swędrni które po uregulowaniu nabrzeża Prosny oraz po wybudowaniu Szlaku Bursztynowego nieco zdziczało i zarosło drzewami oraz krzakami. Tak właściwie to teren ten nie różni się niczym od innych tego rodzaju gdyby jednak nie jego mieszkańcy. Są nimi bobry które zmieniają krajobraz tego rozlewiska w szybkim tempie. Warto się wybrać w to miejsce po odnalezieniu kesza i zaobserwować „codzienność” tych zwierzątek oraz prowadzoną działalność inżynierską. Prawdopodobnie z powodu miejsca i obecności w pobliżu ludzi nie boją się nas i pozwalają na obserwację pod warunkiem stosownego zachowania się takiego „gościa”. Należy jednak zachować ostrożność i nie zbliżać się zbytnio. Przemieszczamy się tylko po ścieżce prowadzącej do działki nad właściwym korytem Swędrni. Zejście ze ścieżki może zakończyć się zamoczeniem butów. Weźmy więc lornetkę, aparat lub kamerkę i pójdźmy zobaczyć co słychać u naszych braci mniejszych.

Więcej na ich temat: http://www.bobry.pl/?biologia-i-ekologia-bobrow,17

Skrzynka to niewielki pojemnik tylko z logbook-iem i by się do niego wpisać potrzebny jest np. ołówek 

Dzięki za uwagę i do zobaczenia przy kolejnych skrzynkach.    

Dodatkowe waypointy
Symbol Typ Współrzędne Opis
Parking --- Tu można zostawić samochód.
Interesujące miejsce --- Stąd obserwujemy "braci mniejszych"
Wpisy do logu: znaleziona 10x nieznaleziona 0x komentarz 0x Obrazki/zdjęcia 1x Wszystkie wpisy Galeria