Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
(M-145) SAR - OP8RMM
Właściciel: mangus i 27@
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: -1 m n.p.m.
 Województwo: Polska > zachodniopomorskie
Typ skrzynki: Mobilna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 14-04-2018
Data utworzenia: 14-04-2018
Data opublikowania: 14-04-2018
Ostatnio zmodyfikowano: 16-07-2020
34x znaleziona
7x przeniesiona   688.39 km
0x nieznaleziona
5 komentarze
watchers 5 obserwatorów
179 odwiedzających
29 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (MSPiR) – polska służba powstała 1 stycznia 2002, do której zadań należy pomoc i likwidowanie zagrożeń w akwenie polskiej strefy odpowiedzialności. Zajmuje się koordynacją i przeprowadzaniem akcji ratowniczych na morzu, usuwaniem szkodliwych substancji ropopochodnych, pracami podwodnymi (poszukiwania, badania). W skrócie określana Służbą SAR (Search And Rescue). Przed rokiem 2002 zadania ratownictwa morskiego były zlecane Polskiemu Ratownictwu Okrętowemu.

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa jest państwową jednostką budżetową podległą ministrowi właściwemu do spraw gospodarki morskiej.

Polskie statki i łodzie ratownicze stacjonują w następujących portach: Tolkmicko, Górki Zachodnie (u ujścia Wisły), Gdynia, Hel, Władysławowo, Łeba, Ustka, Darłowo, Kołobrzeg, Dziwnów, Świnoujście i Trzebież. W Sztutowie, Świbnie, Władysławowie, Łebie, Ustce, Darłowie, Kołobrzegu i Dziwnowie stacjonują też jednostki ratownictwa brzegowego.

Krótki to opis, ale skoro tu dotarłeś drogi znalazco, znakiem tego jesteś w jakimś stopniu zainteresowany przedstawionym tematem i chociaż to kopia z wiki, jednak zdradzasz odrobinę szacunku dla założyciela. Proszę umieść w komentarzu jeden z tych znaków : @,    $,   lub &, albo # będzie to znak, że przeczytałeś przynajmniej dotąd. Pozdrawiam.

Polska Marynarka Wojenna zapewnia wsparcie lotnicze przy użyciu śmigłowca PZL W-3 Sokół w wersji morskiej – W-3RM lub W-3WARM Anakonda bazującego na lotnisku Oksywie oraz śmigłowca W-3RM lub Mi-14PŁ/R bazującego na lotnisku Darłowo.

Ustawa o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej... (Dz.U. z 2018 r. poz. 441) w artykule 9. nakazuje statkom morskim pełniącym specjalną służbę państwową, podniesienie (obok bandery) flagi specjalnej.
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury (Dz.U. z 2005 r. Nr 235, poz. 1998) określa jej wzór i okoliczności używania.

Jednostki MSPiR podnoszą (obok bandery państwowej i własnej, ze znakiem armatorskim) jedną z dwóch, niżej wymienionych flag:

 

POL service flag orange.svg

Flaga statków ratowniczych
oraz specjalnych statków do zwalczania zanieczyszczeń.
POL service flag red.svg

Flaga statków pożarniczych.

 

O keszu: Oczywiście to mobilniak i tak należy go traktować  czyli: kesz musi być w pobliżu opisanej jednostki. Może to być budynek, może to być jednostka pływająca. Kesz ma widzieć jeden z tych obiektów.  Może być magnetyczny lub zawieszka.

Powodzenia