Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
(M-145) SAR - OP8RMM
Eigenaar: mangus i 27@
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: -1 meter NAP
 Provincie: Polen > zachodniopomorskie
Cache soort: Reizend
Grootte: Micro
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 14-04-2018
Gemaakt op: 14-04-2018
Gepubliceerd op: 14-04-2018
Laatste verandering: 16-07-2020
34x Gevonden
7x Verplaatst   688.39 km
0x Niet gevonden
5 Opmerkingen
watchers 5 Volgers
179 x Bekeken
29 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: goed
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Recommended at night  Bike  One-minute cache  Take something to write  Fixed by magnet  Nature 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (MSPiR) – polska służba powstała 1 stycznia 2002, do której zadań należy pomoc i likwidowanie zagrożeń w akwenie polskiej strefy odpowiedzialności. Zajmuje się koordynacją i przeprowadzaniem akcji ratowniczych na morzu, usuwaniem szkodliwych substancji ropopochodnych, pracami podwodnymi (poszukiwania, badania). W skrócie określana Służbą SAR (Search And Rescue). Przed rokiem 2002 zadania ratownictwa morskiego były zlecane Polskiemu Ratownictwu Okrętowemu.

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa jest państwową jednostką budżetową podległą ministrowi właściwemu do spraw gospodarki morskiej.

Polskie statki i łodzie ratownicze stacjonują w następujących portach: Tolkmicko, Górki Zachodnie (u ujścia Wisły), Gdynia, Hel, Władysławowo, Łeba, Ustka, Darłowo, Kołobrzeg, Dziwnów, Świnoujście i Trzebież. W Sztutowie, Świbnie, Władysławowie, Łebie, Ustce, Darłowie, Kołobrzegu i Dziwnowie stacjonują też jednostki ratownictwa brzegowego.

Krótki to opis, ale skoro tu dotarłeś drogi znalazco, znakiem tego jesteś w jakimś stopniu zainteresowany przedstawionym tematem i chociaż to kopia z wiki, jednak zdradzasz odrobinę szacunku dla założyciela. Proszę umieść w komentarzu jeden z tych znaków : @,    $,   lub &, albo # będzie to znak, że przeczytałeś przynajmniej dotąd. Pozdrawiam.

Polska Marynarka Wojenna zapewnia wsparcie lotnicze przy użyciu śmigłowca PZL W-3 Sokół w wersji morskiej – W-3RM lub W-3WARM Anakonda bazującego na lotnisku Oksywie oraz śmigłowca W-3RM lub Mi-14PŁ/R bazującego na lotnisku Darłowo.

Ustawa o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej... (Dz.U. z 2018 r. poz. 441) w artykule 9. nakazuje statkom morskim pełniącym specjalną służbę państwową, podniesienie (obok bandery) flagi specjalnej.
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury (Dz.U. z 2005 r. Nr 235, poz. 1998) określa jej wzór i okoliczności używania.

Jednostki MSPiR podnoszą (obok bandery państwowej i własnej, ze znakiem armatorskim) jedną z dwóch, niżej wymienionych flag:

 

POL service flag orange.svg

Flaga statków ratowniczych
oraz specjalnych statków do zwalczania zanieczyszczeń.
POL service flag red.svg

Flaga statków pożarniczych.

 

O keszu: Oczywiście to mobilniak i tak należy go traktować  czyli: kesz musi być w pobliżu opisanej jednostki. Może to być budynek, może to być jednostka pływająca. Kesz ma widzieć jeden z tych obiektów.  Może być magnetyczny lub zawieszka.

Powodzenia