Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Podróż do gwiazd - OP9RH8
Astronomiczny kesz urodzinowy
Właściciel: tamagoczi
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Multicache
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 11-11-2023
Data utworzenia: 18-10-2023
Data opublikowania: 12-11-2023
Ostatnio zmodyfikowano: 12-11-2023
7x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 2 obserwatorów
62 odwiedzających
7 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
6 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Antosiu, Bar i Lepsza Połówka, dptak, Layio, RoDaJJ, Witas86
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Offset cache 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Skrzynka z okazji pierwszych urodzin na opencaching.pl

Jak urodziny to znaczy, że minął rok. A jak minął rok to znaczy, że zrobiliśmy kolejne okrążenie wokół Słońca na naszej kosmicznej kuli zwanej planetą Ziemią. Z tej okazji chciałbym Was zaprosić na mały spacer po Parku Astronomicznym Jana Heweliusza w pobliżu Obserwatorium Astronomicznego UAM. Współrzędne zaprowadzą Was w pobliże jednego z ciekawszych punktów w parku, jakim jest zegar słoneczny, który wykorzystuje nasz własny cień do wskazania pory dnia. Tak się składa, że oprócz godziny, wskazuje on też drogę do skrzynki.


Lot w kosmos

Ziemscy astronomowie zaobserwowali na niebie dwie wcześniej nieznane gwiazdy, które skatalogowano jako X-KESZER-0329 oraz Y-FTF-4124. Obecność związków organicznych w widmie planet krążących wokół gwiazd sugeruje, że na ich powierzchni rozwija się życie podobne do ziemskiego. W celu dokładnego ich zbadania zaplanowano dwie misje kosmiczne, które mają doprowadzić na orbity egzoplanet sondy wyposażone w rozmaite instrumenty.

Misję do układu Y-FTF-4124 zaplanowano na luty, natomiast misja w okolice X-KESZER-0329 ma odbyć się w lipcu. Pomóżcie inżynierom ustalić jakie nastawy wprowadzić do komputerów pokładowych sond kosmicznych, tak aby dotarły one do wyznaczonych celów.

Ustawiając się na odpowiednim polu powiązanym z terminem misji, zlokalizujcie w przestrzeni obiekty X-KESZER-0329 oraz Y-FTF-4124 i odczytajcie "na jakiej godzinie" się znajdują. Te dwie liczby będą niezbędne do prawidłowego skalibrowania układów nawigacyjnych.

xyJeżeli odczytaliście prawidłowe dane a inżnierowie nie rypnęli się w obliczeniach, to sondy zmierzają w prawidłowym kierunku i już wkrótce zaczną przesyłać cenne dane, które pozwolą naukowcom na dokonanie przełomowych odkryć. W ramach nagrody za Wasz niezastąpiony wkład w powodzenie misji, Agencja Kosmiczna zaprasza Was na pamiątkową wycieczkę do tajnej bazy kosmicznej na zwiedzanie kosmodromu OP9RH8. Aby dotrzeć do bazy należy udać się na poniższe współrzędne:

N 52° 23.[128 * X]'
E 16° 52.[128 + 20 * Y]'


Kesz

Po dotarciu na wyznaczone współrzędne i zlokalizowaniu maskowania unosimy je ostrożnie w górę, następnie aby dostać się do wnętrza pojemnika odkręcamy spód. Na start lądują w nim: logbook, ołówek oraz certyfikaty.


O parku

Teren parku (cztery hektary) zagospodarowano w drodze przekształcenia istniejącego tu wcześniej, zadrzewionego nieużytku, w przeszłości zabudowanego barakami należącymi do terenów Gospody Targowej. Poznański Zarząd Zieleni Miejskiej w 2015 zlecił projekt realizacji parku, a w 2016 przystąpił do prac budowlanych. Oprócz funkcji rekreacyjnej i wypoczynkowej, park pełni funkcję edukacyjną z zakresu astronomii i kosmosu (m.in. tablice informacyjne). Centralnym elementem kompozycyjnym założenia jest plac z układem słonecznym oraz pergolą, od którego rozchodzą się aleje, swoim kształtem częściowo nawiązujące do orbit układu słonecznego. Jednym z elementów edukacyjnych jest tzw. Mgławica - żwirowy teren z porozmieszczanymi głazami, trawami i bylinami. Na obszarze parku zorganizowano również plac z modelem układu słonecznego ułożonego ze zróżnicowanego kolorystycznie kamienia naturalnego. W parku ustawiony jest zegar analemmatyczny. Znajdują się tu też place zabaw dziecięcych, siłownia, tor przeszkód dla psów i zestaw do street workoutu. W 2021 na terenie parku posadowiono osiem rzeźb nawiązujących do tematyki astronomicznej wykonanych z pni i konarów pozostałych po przycinaniu drzew. Ich autorem jest Krzysztof Wiza.

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Park_Jana_Heweliusza_w_Poznaniu

Zasady reaktywacji Reaktywacja jest zabroniona i nie ma od tego wyjątków.
Przeczytaj więcej o reaktywacji skrzynek TUTAJ
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
xy
Wpisy do logu: znaleziona 7x nieznaleziona 0x komentarz 0x Wszystkie wpisy