Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Mobilna: Ciekawy Ciekawych Przepustów - OP9MJ9
Proszę uważnie przecytać opis przed znalezieniem skrzynki
Właściciel: Zabard 2
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > śląskie
Typ skrzynki: Mobilna
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 08-01-2023
Data utworzenia: 08-01-2023
Data opublikowania: 08-01-2023
Ostatnio zmodyfikowano: 13-04-2024
7x znaleziona
2x przeniesiona   116.02 km
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 5 obserwatorów
48 odwiedzających
4 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: dziadborowyPL
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Potrzebna latarka  Szybka skrzynka  Przyczepiona magnesem  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne  Potrzebna łopatka  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Z okazji nowego keszerskiego roku 2023 puszczam w Polskę skrzynkę mobilną mającą pokazywać ciekawe przepusty wodne: Przepusty kamienne, Ceglane, kamionkowe, metalowe, również te o małych średnicach syfony rzeczne, przepusty nad ziemią ( o ile takie istnieją ), takie którymi jest poprowadzona kładka czy można przejechać samochodem czy rowerem, Generalnie wszystko to co nie jest typowym betonowym okrągłym lub innego kształtu ( jest wyjątek od tej reguły: okolica musi mieć ciekawą mikro-architekturę lub ciekawie prezentować się pod względem ukształtowania terenu przez człowieka ( kwiaty, rzeźby, krzewy, pomniki itd: )                                     

O miejscu:                                                                                                                                                                                          Kesz swój punkt startowy ma w Oleśnicy Małej gdzie znajduje się bardzo nietypowy układ rzek rzek rozdzielają się koło drogi z Oleśnicy Małej do Częstocic rzeka niżej ( prawdopodobnie starsza ) idzie w okolicę MOP-u Oleśnica Mała po czym gwałtownie się zawraca przechodzi pod drogą Oleśnica Mała Niemil przepustem kamiennym idzie równolegle z rzeką gnoją po czym przecina ją za pomocą syfonu wodnego aby przepłynąć przez obecnie wyschnięte stawy Ta woda omija stawy hodowlane w Niemilu od północy zaś główna część rzeki Gnojna zasila w wodę stawy hodowlane a dawniej również młyn przed Niemilem. Miejsca w które zawita kesz będę oznaczał na specjalnej mapie dlatego proszę o udostępnianie zdjęć odwiedzanych przez skrzynkę przepustów oraz koordynatorów co najmniej w formacie z jakiego korzystają serwisy: Opencaching, Geocaching i mapy Google.  

O keszu:

Z racji na mobilną naturę kesza obowiązują następujące zasady:

- Kesz jest wyposażony w klipsowy pojemnik transportowy w którym są certyfikaty, ołówek, miejsce na różne przedmioty w którym znajduję się skrzynka właściwa z logbookiem. Jeśli nie ma możliwości ukrycia pojemnika transportowego ukryj kesza właściwego ( wyposażony jest on w magnesy i drucik ) więc nie powinno być problemu z jego umiejscowieniem w różnych warunkach. A z kolei pojemnik transportowy umieść gdzie indziej ( nie zapomnij o umieszczeniu również jego koordynatorów. Jeśli się zdecydujesz na przeniesienie skrzynki nie zapomnij również o pojemniku transportowym.

- O zamiarze przeniesienia skrzynki informujemy odpowiednio wcześnie ( kiedy zamierzamy przenieść i ewentualnie w jakie miejsce ) aby lokalni keszerzy mieli czas na zdobycie skrzynki. Skrzynkę przenosimy jak najszybciej w nowe miejsce ( najlepiej poznać gdzie takiego kesza zamierzamy przenieść ). Kesza ( ani pojemnika transportowego ) nie trzymamy w domu ani w plecaku, nie przekazujemy kesza z rąk do rąk, nie wysyłamy pocztą oraz nie zabieramy na eventy. po przeniesieniu niezwłocznie dokonujemy logu przeniesienia wraz z jak najdokładniejszymi koordynatami i podpowiedzią ( którą będę starał się aktualizować, aby nie było jej w logach ). Skrzynkę przenosimy jedynie w obrębie Polski i wszystkich Województw. 

- Skrzynkę umieszczamy w miejscach bezpiecznych dla wszystkich keszerów ( tych małych jak i dużych ), to eliminuje niebezpieczną wspinaczkę czy nurkowanie oraz pływanie w pław. Kesz powinien być umieszczony tak aby nie popłyną oraz nie został wypatrzony przez mugoli. 

- Natomiast skrzynki nie umieszczamy przy przepustach typowych betonowych rurach ( wyjątkiem od tej reguły jest ciekawe otoczenie przepustu mikro-architektura lub aranżacja okolicy kwiatami, krzewami, rzeźbami itd: ). Kesz ma co do zasady pokazywać przepusty ciekawe ze względu na użyty materiał ( cegły, kamień, metal, a może nawet drewno ), funkcję ( syfon wodny [ Bezkolizyjne skrzyżowanie cieków wodnych ] , przejazd dla rowerów, samochodów czy narciarzy oraz przejście dla pieszych ), czy położenie względem powierzchni oczywiście mile widziane są wszystkie skrzyżowania wód na różnych poziomach.                                                             

- Obowiązuje również kategoryczny zakaz umieszczania skrzynki przy typowych mostach ( tu również wyjątkiem są bardzo małe mostki które mogą być uznane za przepusty bez dna )

 Wszystkie ciekawe przepusty będę umieszczał na tej mapie:

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1lZyLClrMQQIxq6NYSn9sGzHjrNbwIDk&ll=51.977252290697166%2C18.743375100000026&z=7  

A oto film przedstawiający ten przepust ( ja wiem jakość nie powala ale przedstawia to co ma przedstawiać )

https://youtu.be/qCxtHjNFF2o

.

Zasady reaktywacji Skrzynkę można śmiało reaktywować Jeżeli skrzynka zaginęła lub któryś z elementów skrzynki jest uszkodzony.
Przeczytaj więcej o reaktywacji skrzynek TUTAJ
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Zawrtość starowa skrzynki CCP
tu nie chcę trafić
Tu chcę trafić
Spojler
Spojler 1
Wpisy do logu: znaleziona 7x nieznaleziona 0x komentarz 0x Obrazki/zdjęcia 2x Wszystkie wpisy Galeria