Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
ZAMOŚĆ - ul. Piłsudskiego - Lubelska - OP9M63
Właściciel: grafen
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > lubelskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 10-12-2022
Data utworzenia: 10-12-2022
Data opublikowania: 30-12-2022
Ostatnio zmodyfikowano: 30-12-2022
33x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 0 obserwatorów
20 odwiedzających
10 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Ulica J. Piłsudskiego – jedna z głównych arterii w  Zamościu, która jest ulicą jednojezdniową i jedną z najstarszych w mieście.Z ul. Lubelską tworzą jeden ciąg komunikacyjny. Długość ulic wynosi 1934 m.Ulica ta powstała (podobnie jak  ul. Partyzantów i ul. Lwowska ) na początku lat 20. XIX wieku. Początkowo jako Trakt Lubelski, a następnie Wyjazd Lubelski prowadził od Starego Miasta do granic miasta.W latach 20. XX wieku ulica została nazwana jako  ul. Lipowa (do szpitala) i  i ul. Lubeelska (dalej do granic miasta). Od   1933 roku całkowicie jako ul. J. Piłsudskiego, następnie w czasie okupacji niemieckiej jako ul. Lublinerstrasse, a od początku lat 50. Aleje Stalina i ponownie  ul. Lubelską. W  1990 roku ostatecznie przemianowana na obecną nazwę (do  ul. Wojksa Polskiego) i dalej jako ul. Lubelska.Obecnie ulica jest jedną z głównych w mieście i stanowi połączenie Starego Miasta z północnymi terenami, z których znaczna część jest dawnym  Przedmieściem  Lubelskim(północne tereny osiedla  Janowice i  Kilińskiego tworzyły dawniej dzielnicę o tej nazwie). Po obu stronach ulicy zlokalizowane są głównie osiedla mieszkaniowe (zwłaszcza po zachodniej), jednakże można znaleźć też takie obiekty jak: Zamojski Szpital Niepubliczny (dawniej publiczny; przy skrzyżowaniu z   ul. Peowiaków), markety  PSS Społem i  Stokrotką, DH Hetman, DH Łukasz,  Koszary (tereny wojskowe i jednostka - 3. Batalion Zmechanizowany), placówki licznych banków i firm, m.in.  Multimedia Polska S.A. (telewizja kablowa)

Ulica Lubelska – jedna z głównych arterii w  Zamościu, która jest ulicą jednojezdniową i jedną z najstarszych w mieście; stanowi przedłużenie   ul. Piłsudskiego.Ulica ta powstała (podobnie jak  ul. Partyzantów i ul. Lwowska) na początku lat 20.  XIX  wieku. Początkowo jako Trakt Lubelski, a następnie Wyjazd Lubelski prowadził od  Starego Miasta do granic miasta. W latach  20.XX wieku ulica została nazwana jako ul. Lubelska (od szpitala do granicy miasta).  Od 1933 roku jako ul.  Piłsudskiego (od  Starego Miasta do granicy miasta), następnie, w czasie okupacji niemieckiej jako ul. Lublinerstrasse, a od początku lat 50. Aleje Stalina i ponownie ul. Lubelska (od listopada  1956 roku). W  1990 roku ostatecznie przemianowana na obecną nazwę (od  ul. Wojska Polskiego do granic miasta).Obecnie ulica jest jedną z głównych w mieście i stanowi połączenie  Starego Miasta z północnymi terenami (jako przedłużenie  ul. Piłsudskiegio, z których znaczna część jest dawnym Przedmieściem Lubelskim (północne tereny osiedla  Janowice i Kilińskiego tworzyły dawniej dzielnicę  Przedmieście Lubelskie). Po obu stronach ulicy zlokalizowane są głównie osiedla, jednakże można znaleźć też takie obiekty jak: market „Lux”  PSS Społem, CH Galeria Revia Park (m.in.  Biedronka), pawilon handlowy Bartosz, salon samochodowy Citroen, Hotel „Artis” (czterogwiazdkowy), salon Galeria Łazienek, sklep budowlany Hydromet i inne obiekty handlowe. Na odcinku na północ od skrzyżowania z  ul. Graniczna po wschodniej stronie biegnie wzdłuż niej granica miasta, a tereny po zachodniej stronie należą do wsi  Staniec.

 Skrzyneczka - pojemnik z magnesem, na parkingu obok parku- Kropli Mleka.

Powodzenia. 

Zasady reaktywacji Reaktywacja jest możliwa tylko po bezpośrednim kontakcie z autorem/właścicielem skrzynki
Przeczytaj więcej o reaktywacji skrzynek TUTAJ
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
ul. Lubelska
Wpisy do logu: znaleziona 33x nieznaleziona 0x komentarz 0x Wszystkie wpisy