Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
[132] Brzeziny – bushcraft i survival w Lasach Janowskich - OP98HK
Park Krajobrazowy Lasy Janowskie
Właściciel: geokuba
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > lubelskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Duża
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 09-08-2020
Data utworzenia: 11-08-2020
Data opublikowania: 11-08-2020
Ostatnio zmodyfikowano: 13-09-2022
13x znaleziona
0x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 2 obserwatorów
64 odwiedzających
9 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
4 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: galowianie, grafen, skalpelx, unkas
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna rowerem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Lasy Państwowe wyznaczyły specjalne obszary leśne o łącznej powierzchni ponad 65 tys. ha, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. Pilotażowy program ruszył w kilkunastu regionach Polski od 21 listopada 2019 r. Efekty zostaną ocenione za rok. „Usuwamy bariery niezrozumienia między różnymi grupami i wspólnie szukamy rozwiązań, które pozwolą wszystkim cieszyć się lasem w sposób bezpieczny dla nich i dla lasu” – mówił Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych. Powyższa informacja znajduje się na stronie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Taki program pilotażowy został wdrożony również w Lasach Janowskich w Nadleśnictwie Janów Lubelski. Został wyznaczony specjalny region, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu mogą oddawać się swojej pasji. Tak na ten temat pisze samo Nadleśnictwo:

„Wybrany teren o powierzchni ponad 2,5 tys. ha znajduje się w północnej części Nadleśnictwa Janów Lubelski, w obrębie leśnictw Majdan, Kalenne i Stojeszyn. To fragment lasu pozbawiony infrastruktury rekreacyjno-turystycznej, oddalony od głównych dróg i miejsc o zwiększonym natężeniu ruchu. W tym ustronnym miejscu znajdującym się w sercu leśnej głuszy będzie można poczuć prawdziwą dzikość przyrody i bliskość natury.
Korzystanie z wyznaczonych powierzchni leśnych będzie możliwe w dowolnym miejscu znajdującym się w ich granicach, w maksymalnie czteroosobowej grupie i nie dłużej niż dwie noce z rzędu. Wystarczy uprzednie powiadomienie nadleśnictwa za pośrednictwem poczty elektronicznej. Biwakujący będą zobligowani do przestrzegania regulaminu, posprzątania miejsca w którym przebywali i przywrócenia do stanu w jakim go zastali. –Każdy z przybywających do obszarów pilotażowych powinien pamiętać o szacunku do przyrody, lasu i jego dzikich mieszkańców. Dlatego też korzystając z terenów leśnych należy mieć na względzie zasady odpowiedniego zachowania się w lesie i zgodnie z nimi postępować - tłumaczy zastępca dyrektora lubelskiej dyrekcji ds. gospodarki leśnej, dr inż. Mirosław Waniewski.
Nowatorski projekt jest dużym udogodnieniem i wyjściem naprzeciw wszystkim osobom, które w sposób niestandardowy korzystają z terenów leśnych będących pod zarządem Lasów Państwowych. Pilotażowy program potrwa do 23 listopada 2020 roku. W tym czasie leśnicy przekonają się czy takie formy aktywności jak bushcraft i survival nie tworzą zagrożeń dla lasu i innych osób.”

Miejmy nadzieję, że przedsięwzięcie to potrwa dłużej niż rok.

Skrzynka schowana w środku lasu. Zawiera trochę rozmaitości; między innymi certyfikaty od Nadleśnictwa dla trzech pierwszych znalazców.  

Zasady reaktywacji Reaktywacja jest możliwa, o ile istnieje pewność, że skrzynka zaginęła
Przeczytaj więcej o reaktywacji skrzynek TUTAJ
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
teren objęty programem 'buschcraft i survival'