Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
ŚCIEŻKA ROWEROWA KALISZ - SZAŁE #4 - OP8KUD
Skrzynka#4: Pole golfowe
Właściciel: RADIOWIEC
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 102 m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Czas: 0:30 h    Długość trasy: 0.70 km
Data ukrycia: 11-02-2017
Data utworzenia: 12-02-2017
Data opublikowania: 12-02-2017
Ostatnio zmodyfikowano: 12-02-2017
5x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 0 obserwatorów
48 odwiedzających
2 x oceniona
Oceniona jako: b.d.
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Ścieżka rowerowa Kalisz-Szałe zwana także Bursztynowym Szlakiem Rowerowym tak właściwie to droga techniczna do obsługi wału przeciwpowodziowego. Wał wraz z drogą powstały w latach 2003-2004 w wyniku prac regulacyjnych rzeki Prosny na odcinku od mostu Teatralnego aż do mostu kolejowego. Ścieżka rozpoczyna się na końcu ul. Sportowej przy Parku Sportowym a kończy przy Zaporze Jeziora Pokrzywnickiego. Przebiega Wałem Jana Matejki, pod Trasą Bursztynową, dawną ul. Zimną z wylotem ul. Rajskowskiej i dalej byłymi ścieżkami i drogami polnymi bardzo lubianymi przez młodzież szkół średnich będącymi już obecnie emerytami, ul. Wiankową ,pod mostem kolejowym z dawną wyspą tzw.”kolejówką” też lubiana przez młodzież a następnie równolegle do torowiska przez ul. Wypoczynkową aż do ul. Lubelskiej skąd już kilkadziesiąt metrów do zapory. Na obecną chwilę zlokalizowane są przy niej: Kaliski Park Wodny, Rajska Polana ze skrzynką OP85F0, niewielkie lokalne boisko do gry w piłkę, jeszcze urokliwe i dzikie byłe rozlewisko Prosny, Park Golfowy, metalowy most kolejowy z 1902r, mokradła i łąki nad Pokrzywnicą ze skrzynką oraz niewielka część Lasu Winiarskiego. W najbliższym czasie przy ścieżce mają jeszcze powstać boisko sportowe oraz miejska plaża.

Większa część tej ścieżki (do Lasu Winiarskiego) to bardzo gładki asfalt lecz niestety w sezonie wiosennym i letnim zwłaszcza w dni wolne, bardzo „zaludniony”. Można tam spotkać przede wszystkim rowerzystów, rolkarzy, biegaczy, Nordic waking -owców i spacerowiczów. Nie pojawiają się natomiast na niej żadne pojazdy bo jest ona niedostępna dla ruchu kołowego.

Zakładając tych kilka skrzynek zauważyłem na pewnych odcinkach ścieżki gustowne lampy oświetleniowe a więc będzie można w najbliższym sezonie korzystać z tej ścieżki przez całą dobę.

Zapraszam więc wszystkich na urokliwą i wygodną ścieżkę rowerową przy której dla naszych Geoszukaczy założyłem kilka „motywatorów”.

 

Skrzynka #4 o nazwie Pole golfoweto jeden z obiektów rekreacyjnych, powstały w 2007r i służący do uprawiania sportu dla wszystkich czyli gry w golfa. By zapoznać się z tym ciekawym obiektem i by wiedzieć co oglądamy, zapraszam geoposzukiwaczy na szczyt wału pod podane współrzędne.

Przed nami rozciąga się widok na 300 metrowy teren treningowy, obszar do trenowania długich uderzeń zwany przez golfistów: „??” co po policzeniu liter w tej nazwie da nam cyfrę „A”. Kierując wzrok w stronę mostu kolejowego zobaczymy między innymi budynki baru klubowego - przystani dla golfistów którzy pozbywają się tam swoich frustracji i opowiadają o golfowych przygodach, zwanego przez nich „??”który tworzy nam liczbę „B”. Tuż przed wspomnianymi zabudowaniami można dostrzec „C” (trzeba policzyć) stanowisk do nauki gry w golfa gdzie gracz - Competitor ustawia drewniany kołeczek zwany „?” =„D” na którym to następnie ustawia piłkę golfową- ball. Za wspomnianymi zabudowaniami można zobaczyć również „?” = „E”zwane przeszkodami z których dość ważną wydaje się być rzeka Prosna. Przyglądając się baczniej opisanemu terenowi za zabudowaniami można na nim również dostrzec inne przeszkody w postaci przygotowanego celowo niewielkiego obszaru, przeważnie wgłębienia, z którego usunięto darń i ziemię i zastąpiono je piaskiem a które językiem golfistów nazywa się „?” = „F” oraz najistotniejsze elementy pola golfowego czyli dołki o średnicy 4,25' (108 mm) i głębokość co najmniej 4' (101,6 mm) zwane przez grających w golfa „?” = „G”.

Po zgłębieniu podstawowej wiedzy golfowej i ustaleniu liczbowych wartości jakie odpowiadają poszczególnym nazwom, dokonujemy ich zsumowania. A więc dodajemy A+B+C+D+E+F+G a o wyliczoną sumę powiększamy tysięczną część minutowej wartości północnej współrzędnej. Teraz zaopatrzeni w nowe współrzędne udajemy się po kesza i po wykonaniu niezbędnych czynności powracamy w sezonie na wał skąd obserwujemy i podziwiamy grających. Sport wydaje się spokojny ale myślę, że rower ciekawszy.

 

 

OpenSprawdzacz
Autor tej skrzynki umożliwił sprawdzenie poprawności rozwiązania zagadki (współrzędnych pojemnika finałowego).
Statystyki: prób: 11 razy, trafień: 1 razy.
Dodatkowe waypointy
Etap Symbol Typ Współrzędne Opis
Parking --- Miejsce gdzie można zaparkować samochód.
Obrazki/zdjęcia
Panorama Pola golfowego
Wpisy do logu: znaleziona 5x nieznaleziona 0x komentarz 0x Wszystkie wpisy