Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Enigma - OP8HPM
Nazwa skrzynki wzięta od niemieckiej maszyny szyfrującej jest nieprzypadkowa - do "złamania" skrzynki potrzebujemy kodu.
Właściciel: BSearcher
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 189 m n.p.m.
 Województwo: Polska > podkarpackie
Typ skrzynki: Multicache
Wielkość: Duża
Status: Gotowa do szukania
Czas: 0:45 h    Długość trasy: 3.00 km
Data ukrycia: 11-08-2016
Data utworzenia: 11-08-2016
Data opublikowania: 11-08-2016
Ostatnio zmodyfikowano: 13-08-2016
4x znaleziona
1x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 3 obserwatorów
43 odwiedzających
4 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Potrzebna latarka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Start w pobliżu stawów. Stawy są niestety pogrodzone jak w jakimś obozie, trzeba je obejść jeśli podchodzimy od strony Judaszówki. Gdy zaczynamy od strony Jelnej - wystarczy kierować się polnymi drogami do celu. Odnajdujemy płytkę ze współrzędnymi do następnego etapu, skanujemy i zapisujemy sobie liczbę która znajduje się nad płytką QR- to część kodu do złamania naszej "Enigmy". 

Drugi etap położony jest w pobliżu zabudowań leśniczówki. Drewniana gajówka z 1904 była jednym z niewielu zabytków wsi, ale zdaje się, że kilkanaście lat temu została rozebrana, a współczesne zabudowania nie mają już z nią nic wspólnego, niemniej to nasz punkt orientacyjny. Wycięte zostały także potężne dęby, liczące sobie z pewnością setki lat, ostał się jeden o średnicy około 1 metra. Ludzie mówili, że przy tych niegdysiejszych, potężnych dębach Niemcy mieli kogoś(nawet kilka(naście) osób) rozstrzelać, nie wiadomo czy taki fakt miał miejsce, ale w okolicy takie zdarzenia jak najbardziej zachodziły i są na to dowody i miejsca te są upamiętnione. 

Odnajdujemy płytkę z kodem QR, skanujemy i udajemy się do finału. Zapisujemy także oczywiście drugą liczbę potrzebną do złamania "Enigmy". 

Finał znajduje się w urokliwym zakątku lasu. Odszukujemy drzewo o fallicznym kształcie(nie, nie wszystkie są takie - zrozumiecie na miejscu) i namierzamy skrzynkę, która znajduje się około 1.5 metra od tego charakterystycznego drzewa, tuż obok na młodym buku znajduje się ostatnia z liczb potrzebnych do złamania kodu "Enigmy". 

Skrzynka - namierzamy skrzynię ze skarbem, do otwarcia której potrzebujemy kodu zdobytego w poprzednich etapach. W środku znajduje się plastykowy pojemnik wielkości 1.3l zawierający logbook i przeróżne fanty. Skrzynka znajduje się w ziemi ale nie jest zakopana.

Instrukcja do złamania "Enigmy" - zapisujemy liczby zdobyte w poprzednich etapach jedna pod drugą w kolejności znalezienia. Otrzymujemy dwie kolumny po trzy cyfry, jest to nasz kod. Kody z obu kolumn działają, zależy jak zamocujemy zamknięcie - prawo czy lewostronnie, jeden albo drugi na pewno zadziała. Wprowadzamy jedną z otrzymanych kombinacji na bębny "Enigmy" - otwieramy skrzynkę i cieszymy się skarbem. Mechanizm jest delikatny dlatego nic na siłę, bębny nawet brudne zadziałają, wystarczy chwilę nimi pokręcić żeby się rozgrzały i zaskoczą. 

 

Do zdobycia skrzynki potrzebujemy czytnika kodów QR, kłujka do namierzenia skrzynki i rękawiczki, jeśli nie chcemy się pobrudzić. 

Współrzędne etapów pośrednich z dokładnością 2m, finał 4-10m ze względu na "pływanie" GPS wśród wysokich drzew, ze spojlerami nie powinno być kłopotów ze znalezieniem. 

 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Instrukcja
Tutaj jest
Tu