Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Park Miejski im. dr. Wiktora Stańskiego - OP8GDR
Właściciel: lukmarq
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 103 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 20-05-2016
Data utworzenia: 28-05-2016
Data opublikowania: 28-05-2016
Ostatnio zmodyfikowano: 28-05-2016
13x znaleziona
5x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 0 obserwatorów
38 odwiedzających
5 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

 

0338e9a05e864c3073da05ed1

Zapraszam na krótki spacer po parku.

Na terenie obiektu każdy może znaleźć coś dla siebie, zarówno osoby aktywne, jak i te szukające bardziej „leniwego” odpoczynku. Ci pierwsi mogą liczyć na odnowione boisko do koszykówki, górkę saneczkową, siłownie „pod chmurką”, stoły do ping - ponga, skatepark, czy specjalne ścieżki dla rowerzystów i osób jeżdżących na rolkach. Dla tych bardziej leniwych fontanna z pomnikiem Kurpianek, kilka kilometrów alejek i mnóstwo ławeczek.

Nie zapomniano również o najmłodszych. Najważniejszym założeniem rewitalizacji parku była budowa dwóch placów zabaw, z przeznaczeniem dla dzieci w różnym wieku.

 

O patronie:

   Wiktor Stański (ur. 23-03-1916 w Biezieńczuku – zm. 19-12-1981 w Ostrołęce), lekarz, doktor medycyny, harcerz, Żołnierz AK, wielki społecznik. Ukończył Akademię Medyczną w Łodzi jako lekarz specjalista od gruźlicy. Był żołnierzem wojny obronnej 1939 r. w pułku piechoty, w okupację w szeregach AK, miał ps. „Iskra”: w stopniu podporucznika był komendantem Ośrodka IV Obwodu AK .Jesion” w Siedlcach. Brał czynny udział w akcji „Burza”. Ostrołęczanin z wyboru, przybył do Ostrołęki z rodziną 1 września 1961 roku. Ostrołękę i Kurpiowszczyznę pokochał i tu pozostał aż do śmierci. Włożył ogromny wkład w walkę z gruźlicą, która szczerzyła się w Ostrołęce i okolicach. Był autorytetem w dziedzinie ftyzjatrii, nie tylko w mieście, ale i na skalę krajową. Przy współpracy w WHO i UNICEFU prowadził w połowie lat 60 Ośrodek Badań nad Gruźlicą. Opracował i opublikował 3 własne doniesienia naukowe związane z gruźlicą, a 3 kolejnych był współautorem. Przez 20 lat pracował w ostrołęckiej służbie zdrowia. Kierował przychodnią przeciwgruźliczą, a od 10 marca 1976 roku został powołany na Ordynatora oddziału pulmonologicznego. Poza pracą zawodową był czynnym działaczem społecznym, działał w Harcerstwie, jako instruktor Komendy hufca w Ostrołęce (w stopniu Harcmistrza). Wykładał (społecznie) na kursach dla kandydatów do Szkół Podoficerskich organizowanych przez LOK. Jako były żołnierz był też członkiem Wojewódzkiej Komisji Obrony Pomników i Miejsc Martyrologii Narodu Polskiego, członkiem Prezydium Zarządu Miejskiego Frontu Jedności Narodu. Doktor Wiktor Stański działał zawsze zgodnie z własnym sumieniem, pomagał wszystkim bez względu na ich pochodzenie, sytuację materialną czy społeczną. Mimo licznych odznaczeń i medali za swoją pracę (odznaczony m.in. Krzyżem Partyzanckim i Krzyżem Walecznych oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski) nadal pozostawał ostrołęckim „doktorem Judymem”. Życie poświęcił pacjentom, swój zawód lekarza ukochał ponad wszystko, a człowieka, osoby chore, pacjentów – stawiał na pierwszym miejscu. Efektem zaangażowania w leczenie chorych i walki o ich życie była jego własna choroba i śmierć. Walcząc z chorobami płuc był zwolennikiem miejskiej zieleni, skwerów i polskich lasów zwanymi „Zielonymi Płucami”. Wolne chwile spędzał z rodziną i przyjaciółmi na spacerach w Parku Miejskim w Ostrołęce nieopodal którego mieszkał. Był inicjatorem upiększania parku i zieleni miejskiej.

 

Kesz ukryty w bardzo ruchliwym miejscu. Trudność polega na tym aby wyczekać odpowiedni moment na podjęcie kesza lub odłożenie go na miejsce. Niestety czasami trzeba dość dłuuuugo poczekać. Proszę - UWAŻAJCIE NA MUGOLIi.

Flag Counter

Wpisy do logu: znaleziona 13x nieznaleziona 5x komentarz 0x Obrazki/zdjęcia 1x Wszystkie wpisy Galeria