Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
10 ton - OP8AYC
Właściciel: Limar35
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 137 m n.p.m.
 Województwo: Polska > zachodniopomorskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 24-07-2015
Data utworzenia: 28-07-2015
Data opublikowania: 28-07-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 31-07-2015
17x znaleziona
5x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 1 obserwatorów
82 odwiedzających
13 x oceniona
Oceniona jako: dobra
1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Salcia 40
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Przyczepiona magnesem  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Skrzynka powstała ze względu na wspomnienia z dzieciństwa.Spędzałem tam wakacje,a to miejsce było moim ulubionym .Obiekt znajduje się na trasie Strzeszyn https://pl.wikipedia.org/wiki/Strzeszyn_(gmina_Borne_Sulinowo),

Międzylesie https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzylesie_(wojew%C3%B3dztwo_zachodniopomorskie) 

 Zewsząd otoczony jeziorami i malowniczymi kanałkami, które jak najbardziej nadają się na wyprawę kajakową i dostarcza na pewno wielu wrażeń. 

 

Skrzynke mozna podjac zarowno podczas spaceru, wyprawy rowerowej, splywu a newet bez problemu dojedziemy samochodem do samego celu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KRÓTKI PRZWODNIK DLA TYCH KTORZY WYBIORA DROGE WODNA

Jesli wybieramy sie wlasnym sprzetem, proponuje start z miejscowosci Łubowo z campingu...  Camping znajduje się nad samym jeziorem - dojazd z drogi głównej w stronę jez. Łubicko Wielkie - w kierunku "punktu czerpania wody"

Opuszczamy Łubowo, wypływamy na jez. Łubicko Wielkie, kierując się w lewo, na wzniesienie znajdujące się po wschodniej stronie od wypływu. Wypływ ten, podobnie jak wszystkie następne jest bardzo trudny do odnalezienia i najlepiej posiłkować się mapą. Po przepłynięciu pod mostem przedostajemy się na kolejne jezioro Łubicko Małe, z którego wąskim przesmykiem wpływamy na jez. Brody . Trasa przebiega kolejno przez jeziora Strzeszyn https://pl.wikipedia.org/wiki/Jezioro_Strzeszy%C5%84skie (TU  PAMIETAJMY ZROBIC POSTOJ NA WLOCIE DO KANAŁKU BY ZROBIC WPIS), Kocie, Pile. Wypływ z jez. Kocie po prawej stronie, vis a vis przystanku PKS usytuowanego za linią kolejową. Przepływamy pod ceglanym mostem, płyniemy wąskim tunelem. Dopływamy do "skrzyżowania", jeśli wybierzemy opcję płynięcia prosto dopłyniemy do "ślepego zaułku" - jez. Łąkie - urokliwe małe jeziorko, ale niestety nie na naszej trasie. My musimy skręcić w prawo, przepłynąć kolejno pod mostem kolejowym i drogowym. W ten sposób dopłyniemy do jez. Pile. Piękne i duże jezioro, legendy głoszą, że na jego dnie mieszczą się poniemieckie budowle, może nawet całe fabryki. (Należące do kompleksu - Borne Sulinowo).

Warto zwiedzić też samą miejscowość Borne Sulinowo. Gorąco polecam!!! Niesamowite miejsce przepełnione poniemieckimi i poradzieckimi budowlami. Na szczególną uwagę zasługuje Dom Oficera, z którego, jak głoszą legendy wychodzą tajne korytarze, którymi Niemcy wycofali się po zakończeniu II wojny światowej. Rosjanie pozostawili po sobie olbrzymie ilości koszarowych bloków, które straszą ruiną.

Jeśli nie chcemy dopływać aż do Bornego Sulinowa, a mamy ochotę uzupełnić zapasy np. żywnościowe kierujemy się w stronę lewą od wypływu na jezioro - do miejscowości Piłowo (lub jak chcą mapy: Pile). Niestety większość linii brzegowej jest w rękach prywatnych, można zatrzymać się na boisku piłkarskim poniżej kościoła. Dojście do drogi po prawej stronie. Gdy zapasy zostaną uzupełnione, wsiadamy  z powrotem do kajaków i kierujemy się na wprost - w stronę wypływu rzeki Piławy. Tam mamy do wyboru dwa kampingi -  po obu stronach rzeki. My "rozbiliśmy" się po stronie lewej. Jest tam obszerny kamping, z dostępem do wody pitnej, miejscem na ognisko, stołami, ławkami, zadaszoną "świetlicą".

Warto wybrać się na krótki spacer w górę wzniesienia u podnóża, którego znajduje się nasz kamping. Odkryliśmy tam pozostałości granicy polsko-radzieckiej!!! 

Długość trasy to 12km 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Warto wspomnieć ,ze obiekt ten kilka lat temu przeszedł modernizację,ponieważ jego poprzednik ,pomimo , ze bardziej pasował do krajobrazu to jednak stan jego konstrukcji nie nadawał się do dalszego użytku. 

Kesz myślę,że prosty do zdobycia, choć nie obejdzie się bez zamoczenia nóg. (bez obawy, można podejmować razem z dziećmi, wody max po pół łydki dorosłego człowieka) 

Życzę przyjemnej zabawy i zwiedzania okolicy.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.