Traditional
Task difficulty: 1.5 out of 5.0
Terrain difficulty: 1.5 out of 5.0
Statystyka skrzynki
Jaz Ratowice_fck009

 

hidden by  fck

N 51° 01.939' E 17° 15.523' (WGS84)

 Coordinates in other systems
 Location: Polska > Dolnośląskie
 Cache type: Traditional
 Size: Small
 Status: Ready for search
 Date hidden: 12 lipca 2008
 Date created: 13 lipca 2008
 Last modified: 17 października 2008
 Waypoint: OP1022

 


{{found}} 9 x found
{{not_found}} 0 x did not find
{{comment}} 2 comments
0 notes
GeoKrety historie
5 watchers
790 visitors
9 x rated
Rated as: good

Map
Available maps: Opencaching.pl, UMP, Zumi,
Google Maps, AutoMapa

Cache attributes

Szybka skrzynka Można zabrać dzieci 

Please read the Opencaching attributes description article.

Description   PL  

Automatic translation thanks to:

Jaz w Ratowicach jest bardzo urokliwym miejscem i ciekawym fotostopem w sam raz na wycieczkę rowerową. Pierwsze obiekty w tym miejscu powstały w  latach 1910-1911. Powstała wtedy śluza oraz jaz konstrukcji kozłowo-iglicowej, którzy przebudowano dopiero w latach 80. Dziś stoi tam jaz klapowy, sterowany elektronicznie i poruszany hydraulicznie.

Wokół jazu sporo miejsca na wzięcie czegoś do siedzenia i położenia się na słoneczko, za nim las i urocze pola a tęskniący za cywilizacją zawsze mogą wrócić do pobliskich Ratowic.

Additional hints   Decrypt

Fmhxnw j xbanemr

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

NATURA 2000 obszar

 This geocache is probably placed within a nature protection area NATURA 2000:
Grady Odrzanskie  -  PLB020002

Geokrety

Pictures

Jaz
Jaz
A ten siedzi na ekhm zamiast szukać a daleko nie ma :D
A ten siedzi na ekhm zamiast szukać a daleko nie ma :D

 Utilities

Find geocaches nearby on OC PL (radius 100 km): all  searchable   
Find geocaches on:  Geocaching.com    GPSgames.org    OpenCaching.cz    OpenCaching.de
Download as file: GPX GPX GC LOC KML OV2 OVL TXT WPT UAM

When downloading this file, you accept our terms of use.

Log entries    {{found}} 9x {{not_found}} 0x {{comment}} 2x     Show all log entries   New log entry

	01 września 2010 fck Comment

Myśmy z Bartkiem przeszli przy śluzie przez taki chyba niebieski mostek, pod szlabanem. Faktycznie eintritt verboten, ale jakoś nikt się nas nie czepiał.

Może uda się zrobić serwis w piątek - o ile znajdę jakiegoś kierowce.

	01 września 2010 Okorzec Found it

Faktycznie ukryta na maksa, tak też ja odłożyłem plusminus. Sporo wilgoci w środku, logbook niestety, podobnie jak fanty, został "pochłaniaczem". Dodałem więc nowy mały logbook, w który się wpisałem a tamtego nie ruszałem, zmieniłem mu tylko worek (jak pieluchę :P) Wywaliłem jeden z nadgniłych pochłaniaczy, czyli jakąś przypinkę od kurtki jakby i zaopiekowałem się krecikiem, właśnie się obaj suszymy :)  Przyjechałem do kesza od strony Siechnic i kesza Trzy Utopione Panny ale nie wiedzac, czy przedostanę się przez śluzę przelazłem przez wiadukty koło Czernicy - polecam rower na silnym wietrze jak komuś życie się znudziło, w drugą stronę już nie chciało mi się z buta Innocent A poważnie, to przejście jest w dobrym stanie, dechy trzeszczą, trzeba iść czujnie ale co ciekawe nie ma ubytków w drewnie. A wie ktoś czy rzekę można przekroczyć przy samym Jazie od strony Kotowic? Widziałem zakazy ale było przejście przez śluzę, chyba mandatów tam nie sypią? Czy też może śluza jest wiecznie otwarta i nie ma przejścia.. Dzięki za skrzyneczkę, pozdro :)

	31 lipca 2010 zarazek Found it

Znaleziona bez kłopotu, ale przy niewielkim wsparciu GPS (początkowo tropiłem podobne obiekty z drugiej strony jazu...)

Niestety, ucierpiała w wyniku tegorocznej powodzi - całe wnętrze mokre, również torebki z logiem i kretem. Nie byłem wyposażony w żaden sprzęt do naprawiania skrzynki (nauczka na przyszłość), przetarłem tylko wilgoć z torebek i troszkę przesuszyłem na słońcu zawartość, jednak przydałoby się wymienić pojemnik na szczelniejszy.

out: pierścień

in: breloczek (miał być motocykl ze skrzynki 51x17 - ale nie zmieścił się)

	04 kwietnia 2010 lupi Found it

Znaleziona :)

Bardzo dobrze ukryta, już chciałem dać za wygraną ale pomyslałem, że na koniec jeszcze poszukam i udało się ;)

Dodam jeszcze, że miejsce ukrycia widać już z daleka ale trzeba naprawdę dobrze szukać.

Stan kesza bardzo dobry. Miejsce wspaniałe. Moża spokojnie atakować kesza z Wrocławia rowerami - mi wyszło ok 45 km i było bardzo przyjemnie.

In- nic

Out - GK Spajder

Dzieki za kesza i pozdrawiam !

 

Pictures connected with this log entry:
widok na jaz i kesza po odnalezieniu
widok na jaz i kesza po odnalezieniu

	26 lutego 2010 wiking_thor Found it

OUT: szklany pierscien

IN: Szelak x2, GK x3

 

INFO: teren zamykany ok godziny 22:00