Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Park miejski - OP82J9
Park miejski w Pajęcznie
Właściciel: mati220
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 229 m n.p.m.
 Województwo: Polska > łódzkie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 21-06-2014
Data utworzenia: 21-06-2014
Data opublikowania: 21-06-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 31-05-2015
5x znaleziona
2x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 1 obserwatorów
4 odwiedzających
4 x oceniona
Oceniona jako: normalna
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Miejsce to park, w którym często można spotkać wypoczywających ludzi;-)W parku znajduje się fontanna. Przy fontannie znajduje się plac zabaw dla dzieci (i tam należy szukać kesza). W parku znajduje się również pomnik Jana Pawła II, który otrzymał honorowe obywatelstwo Pajęczna. Najciekawszym historycznie miejscem jest kościół a dokładniej obraz, który się w nim znajduje. Poniżej krótka historia kościoła oraz samego obrazu (według wikipedii):

Kościół wzmiankowany jest już w 1277 r. Był najprawdopodobniej drewniany. Mimo iż miasto jest bardzo stare, nie ma w nim zbyt dużo zabytków – głównie przez wielokrotne pożary, które pochłonęły większość budynków, dokumentów i kościół (największe pożary miały miejsce w latach 1524, 1564, 1793 i 1810). W roku 1575 w podziemiach kościoła pochowany został Marcin Bielski – jeden z najwybitniejszych polskich kronikarzy ("Kronika wszystkiego świata"). W 1748 wybudowano kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który stoi do dziś. Utrzymany jest w konwencji barokowej. W ołtarzu umieszczony jest cudowny obraz Matki Bożej Pajęczańskiej. W czasie II wojny światowej Niemcy uczynili ze świątyni więzienie, a następnie stolarnię. Stanowiło to - wraz z nasilającą się grabieżą dzieł sztuki - ogromne zagrożenie dla obrazu. Parafianin Antoni Durys nocą 24 lipca 1942 r. wyniósł obraz i mimo zagrożenia własnego życia w związku z poszukiwaniem dzieła przez Gestapo, przechował go najpierw we własnym domu, a później starannie zabezpieczył i razem z Wacławem Popielem ukrył na cmentarzu. 4 marca 1945 r. podczas uroczystej procesji obraz ponownie wrócił do głównego ołtarza. 28 maja 2005 r. obraz Pajęczańskiej Matki Kościoła został ukoronowany papieskimi koronami przez kardynała Stanisława Nagyego.

 

 

pomnik Jana Pawła II

 

Kościół pod wezwaniem Najświętrzej Marii Panny w Pajęcznie

 

Zdjęcie pomnika oraz kościoła pochodzą ze strony www.e-pajeczno.pl

Gdyby ktoś był zainteresowany szerszą historią Pajęczna polecam:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Paj%C4%99czno

http://www.pajeczno.pl/?c=mdTresc-cmPokaz-305

 

Co do samego kesza jest to magnetyk ukryty na placu zabaw znajdującym się przy fontannie (park jest nieduży, więc nie będzie trudno znaleźć). Jako, że kesz znajduje się na placu zabaw należy liczyć się z obecnością dzieci i rodziców (przez co trudność ustawiłem na 2,5). W keszu znajduje się logbook oraz certyfikaty dla trzech pierwszych znalazców.

 

 

 

 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.