Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Kampus Bałtycki UG - okiem studenta - OP82FK
lub keszera w studenckiej skórze
Właściciel: makotka
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 23 m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mała
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 18-07-2014
Data utworzenia: 18-06-2014
Data opublikowania: 19-06-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 21-04-2017
58x znaleziona
0x nieznaleziona
5 komentarze
watchers 5 obserwatorów
40 odwiedzających
45 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
14 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Adams, bamba, Bartosz Budyń, djdioda, hubik, malinka991, migolnet, mjolnir, Mkomko, orzel123 , Rausz, Verdant, yabay, zajc7
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Dostępna dla niepełnosprawnych  Weź coś do pisania  Miejsce historyczne  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Uniwersytet Gdański

"IN MARI VIA TUA" (W morzu droga Twoja) - to dewiza największej uczelni wyższej w regionie pomorskim, jaką jest Uniwersytet Gdański. Na jedenastu wydziałach studiuje ponad trzydzieści tysięcy studentów, doktorantów oraz słuchaczy studiów podyplomowych.

Uniwersytet Gdański (w skrócie UG) – powstał 20 marca 1970, na mocy decyzji Rady Ministrów, z połączenia Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie (założonej w 1945 jako Wyższa Szkoła Handlu Morskiego) i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku (założonej w 1946).

UG jest ponoć najdłuższą uczelnią w Polsce. Rozciąga się od Sobieszewa, przez Gdańsk, Sopot i Gdynię, do Helu. Długie lata cechą specyficzną dla UG, a kłopotliwą dla interesantów było to jego rozproszenie, nawet w ramach obiektów w samym Trójmieście.

Wzięło się to zapewne stąd, że początkowo UG przejął stare siedziby pierwotnych uczelni, a z czasem otrzymał kilka równie starych budynków, po prawdzie jednak raczej nieprzystosowanych ani do badań naukowych, ani do dydaktyki.


Ostatnimi laty sytuacja częściowo się zmienia, kampus w Oliwie intensywnie się rozbudował - w ramach realizacji programu “Uniwersytet Gdański – Kampus Bałtycki”

Kampus Bałtycki

Koncepcja Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego zakładała powstanie – obok już istniejących budynków Rektoratu oraz wydziałów: Prawa i Administracji, Filologicznego, Historycznego, Matematyki, Fizyki i Informatyki, Biblioteki Głównej UG, nowego gmachu Wydziału Nauk Społecznych i Instytutu Geografii, kolejnych nowych budynków wydziałów: Biologii, Chemii, nowego gmachu neofilologii dla Wydziału Filologicznego, Instytutu Informatyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki, biotechnologii dla Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed, a także Uniwersyteckiego Centrum Sportu i Rekreacji, czy domu studenckiego na około 240 miejsc.

 

O keszu

Współrzędne podane w opisie kesza nie pokazują miejsca ukrycia, a jedynie budynek Wydziału Nauk Społecznych UG, a konkretnie skrzydło, w którym swoją siedzibę ma Instytut Geografii UG.

Sama skrzynka znajduje się gdzieś na terenie Kampusu, a waszym zadaniem jest dowiedzieć się gdzie. Nadmienię, że jest w miejscu ogólnodostępnym i nie znajduje się w żadnym z budynków.

Aby znaleźć właściwe współrzędne, należy udać się do Biblioteki Głównej UG i trochę... tak, tak, postudiować! A konkretnie radziłabym przejrzeć książkę o numerze ISBN 978-83-206-1642-2

UWAGA, jako że macie wczuć się w rolę studenta UG, nie szukajcie jej nigdzie indziej, wskazówki znajdziecie tylko i wyłącznie w egzemplarzach udostępnianych w tutejszej Czytelni. 

Po znalezieniu współrzędnych miejsca ukrycia skrzynki powinno być już łatwo. 

Powodzenia!


 

Biblioteka Główna

Jako że przed podjęciem kesza konieczna będzie wizyta w Bibliotece, przytaczam kilka pożytecznych informacji: 

 

Godziny otwarcia w WAKACJE (do końca września)!

poniedziałek, czwartek

wtorek, środa, piątek

11.00-19.00

8.00-15.00

 

Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek

sobota

niedziela

8.00-20.00

10.00-15.00

10.00-15.00

Powyższe godziny dotyczą dni normalnej pracy biblioteki, wszelkie od nich odstępstwa powinny być odnotowane na stronie: http://www.bg.ug.edu.pl/

 

Zasady korzystania z czytelni

Prawo do korzystania z czytelni ma każda zainteresowana osoba, bez konieczności zapisania się do biblioteki.

W Bibliotece Głównej oraz w niektórych bibliotekach specjalistycznych książki i czasopisma są usytuowane w otwartym magazynie i czytelnik sam wyszukuje potrzebną publikację. Po skorzystaniu z publikacji należy ją odłożyć na specjalny wózek.

Zbiory ustawione są według działów (klasyfikacji systematycznej), a w ramach działów alfabetycznie (według autora, w przypadku prac zbiorowych według tytułu). Aby odnaleźć potrzebną pozycję należy w katalogu online sprawdzić klasyfikację, czyli numer działu (np. H.10.2.1.0) Książki w wolnym dostępie mają jako lokalizację podaną nazwę biblioteki i słowo Czytelnia (np. Czytelnia II - BUG Oliwa ) oraz status: Nie wypożycza się.

Katalog online możesz przejrzeć korzystając ze stanowisk komputerowych dostępnych  we wszystkich czytelniach Biblioteki.

 

Dodam jeszcze, ze warto wziąć ze sobą monetę 2 zł jako kaucję do szafki w szatni - na teren czytelni nie wolno wnosić toreb, plecaków itp.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
mapa kampusu