Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Autyzm - nie bądźmy obojętni. - OP7F47
Skrzynka upamiętnia autystycznych uczniów rocznika 2013/2014
Właściciel: skobar
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 191 m n.p.m.
 Województwo: Polska > świętokrzyskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 14-03-2014
Data utworzenia: 14-03-2014
Data opublikowania: 14-03-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 05-06-2015
40x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 0 obserwatorów
23 odwiedzających
24 x oceniona
Oceniona jako: dobra
1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: kotmichal
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

W szkole obok skrzynki uczy się jedenastu autystycznych uczniów. Im tę skrzynkę poświęcam. Podaje imiona: MARIUSZ GRZEGORZ ZUZANNA KINGA MATEUSZ ALAN OSKAR WOJCIECH WERONIKA BARTŁOMIEJ MARTYNA.

O samej szkole:

W grudniu 1948 r decyzją Inspektoratu Szkolnego w Opatowie została zorganizowana w Ostrowcu Św. Szkoła Specjalna dla dzieci opóźnionych i zaniedbanych w rozwoju umysłowym. Pełna nazwa placówki brzmiała: Szkoła Ogólnokształcąca Stopnia Podstawowego nr 7. Obejmowała nauką dzieci z kl. II i III. Początkowo, mieściła się w budynku SP nr 2, skąd po 2 miesiącach pracy władze miasta przeniosły ją do budynku SP nr 6, natomiast w 1950 r szkoła otrzymała własny budynek przy ul Słowackiego 7.

Po 15 latach funkcjonowania szkołę przekształcono w Państwowy Zakład Wychowawczy ze Szkołą Specjalną oraz internatem, dyrektorem, którego został Ignacy Myśliwiec.

W roku szkolnym 1967/68 władze miasta przydzieliły Szkole Podstawowej Specjalnej cztery sale w budynku przy ul. Iłżeckiej 46.

Z dniem 1.09.1970 r przy Państwowym Zakładzie Wychowawczym utworzono Zasadniczą Szkołę Zawodową Specjalną, która mieściła się przy ul. Polnej 54. O przyjęcie mogli starać absolwenci SPS, którzy nie mieli jeszcze ukończownych18 lat. W październiku 1976 r. na terenie PZW została utworzona „klasa życia”.

Rok szkolny 1979/80 niesie za sobą kolejne zmiany lokalizacji placówki. Tym razem została przeniesiona do budynku na ul. Kuźnia 54.

W 1981 r PZW przejął w użytkowanie obiekt po byłej jednostce wojskowej przy ul. Samsonowicza – obecnie Gulińskiego. Trzy lata później PZW zmienił nazwę i od 1.09.1984 zaczął funkcjonować jako Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, dyrektorem którego został dotychczasowy dyrektor PZW Romuald Węgłowski.

Od 1991 r. do 31.08.2012 funkcję tę sprawował Zdzisław Banaszewski. Od 01.09. 2012 dyrektorem Ośrodka jest Krzysztof Hapczyn.

Zaczerpnięto z http://soswostrowiec.edupage.org

Warto też wiedzieć że szkoła jest umiejscowiona obok Huty Ostrowiec:

Huta Ostrowiec – kombinat metalurgiczny zlokalizowany w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest obecnie własnością hiszpańskiej grupy Celsa. Największy zakład przemysłowy województwa świętokrzyskiego i jeden z największych w Polsce południowo-wschodniej, znajdujący się na 261 miejscu Listy 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej za rok 2008 publikowanego przez Rzeczpospolitą.

W grudniu 2008 w zakładzie, bez spółek zależnych, zatrudnionych było 1342 osoby

więcej http://pl.wikipedia.org/wiki/Huta_Ostrowiec

Co do samej skrzynki, jest to magnetyk - weź coś do pisania - skrzynka na kordach. Nie trzeba wchodzić na teren za ogrodzeniem.

Prawie wszystkie moje skrzynki są dwusystemowe. Jest jeden logbook w który proszę się wpisywać. O kolejności wpisów w danym portalu keszerskim decyduje po prostu zapis na stronie. Cieszy mnie gdy w logu jest dłuższy wpis z którego coś i ja się dowiem. Proszę nie robić pustych wpisów (nie chce takich wpisów usuwać, choć mam na to czasem chęć). Po znalezieniu skrzyneczkę proszę odłożyć dokładnie tak jak ją znaleźliście.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
SOSW OStrowiec Św.
Widok, gdy skrzynke mamy za plecami