Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Kościół pw. św. Maksymiliana Kolbe - OP7A56
Właściciel: umyk-gaska
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 53 m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 12-01-2014
Data utworzenia: 12-01-2014
Data opublikowania: 12-01-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 12-01-2014
38x znaleziona
3x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 2 obserwatorów
50 odwiedzających
26 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Weź coś do pisania  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

   Celem zorganizowania nowej parafii w Słupsku Biskup Ordynariusz Ignacy Jeż utworzył Wikarię, która dla własnych potrzeb wykorzystywała kościół św. Jacka w Słupsku. Na mocy decyzji prezydenta Słupska z 14 czerwca 1975 r. otrzymano lokalizację pod budowę kościoła. Natomiast 1 lipca 1975 r. został sporządzony akt notarialny wieczystego użytkowania przyznanej nieruchomości. Prace budowlane zostały rozpoczęte w 1975 r. Projekt architektoniczny opracował prof. L. Kadłubowski, natomiast projekt konstrukcyjny opracował mgr inż. P. Bukowski. Na placu budowy 26 czerwca 1977 r. odbyły się główne uroczystości z okazji V-lecia diecezji. Podczas Mszy św., której przewodniczył Prymas Stefan Kardynał Wyszyński, został poświęcony kamień węgielny pochodzący z Bazyliki św. Piotra.

 

     Ostatecznie parafia pw. Bł. Maksymiliana Kolbego została wydzielona na mocy Dekretu z 16 kwietnia 1977 r. z parafii św. Rodziny i św. Judy Tadeusza w Słupsku, celem obsługi wiernych nowej dzielnicy mieszkaniowej na Zatorzu. Otwarcia i poświęcenia dolnego kościoła dokonał 31 grudnia 1978 r. Biskup Ordynariusz Ignacy Jeż. Kolejne uroczystości związane z X-leciem diecezji odbyły się przed wznoszonym kościołem pw. św. Maksymiliana 27 listopada 1982 r. Mszy św. przewodniczył wtedy Metropolita Krakowski Franciszek Kardynał Macharski, natomiast homilię wygłosił Prymas Józef Kardynał Glemp, który dokonał także aktu wmurowania poświęconego wcześniej przez swojego poprzednika na stolicy prymasowskiej kamienia węgielnego. Górny kościół został pobłogosławiony przez Biskupa Ordynariusza Ignacego Jeża 22 grudnia 1985 r. Jesienią 1981 roku zostały wylane fundamenty pod budowę salek katechetycznych i plebanii. Otwarcia i poświęcenia plebanii dokonał Biskup Ordynariusz Ignacy Jeż 20 kwietnia 1987 roku.

 

     Kościół parafialny jest zbudowany w stylu nowoczesnym namiotowym. Nawa główna ukierunkowana jest z północnego-zachodu na południowy-wschód. Świątynia jest dwupoziomowa, o łącznych wymiarach 78 m dł., 33 m szer., 15 m wys. Posiada wieżę o wys. 37 m, zwieńczoną krzyżem 5,5 m wys. i rozpiętości ramion 3,6 m.

 

 

 

 

 

Skrzynka:

 

Skrzynka znajduje się pod kordami, w nodze betonowego słupa:)Dokładność +- 3 metry wyznaczone z google maps. Dodatkową trudność mogą sprawić wierni zmierzający na Msze Świetą. Do skrzynki potrzebne jest hasło składające się z 2 elementów.

 

Pierwszym elementem jest ostatni wyraz znajdujący się na drewnianym krzyżu na terenie parafii, wpisany tak jak jest wyryty na krzyżu (należy zachować liczby, małe i duże litery).

 

Drugi element hasła to rok z tablicy znajdującej się na tyłach kościoła wmurowanej w elewacje.

 

Obydwa elementy hasła wpisujemy razem bez spacji.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.