Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Stadion Miejski - OP73F3
Stadion Miejski Stal W Rzeszowie
Właściciel: Milos12345
Założyciel: PUB
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 200 m n.p.m.
 Województwo: Polska > podkarpackie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 20-10-2013
Data utworzenia: 20-10-2013
Data opublikowania: 20-10-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 03-02-2015
13x znaleziona
3x nieznaleziona
7 komentarze
watchers 2 obserwatorów
7 odwiedzających
10 x oceniona
Oceniona jako: normalna
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Zalecane szukanie nocą  Skrzynka niebezpieczna  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem  Miejsce historyczne  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

O MIEJSCU :

 

Stadion Stali Rzeszów został oddany od użytku w czerwcu 1955 roku. Początkowo wokół boiska biegła bieżnia lekkoatletyczna, jednak rok później kosztem 650 000 zł wybudowano w jej miejsce tor żużlowy, wyłożony (jako pierwszy w Polsce oraz trzeci w Europie) granitową nawierzchnią. Inauguracja toru odbyła się 5 sierpnia 1956 roku. Rozegrano wówczas eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Polski, które obserwowało z trybun 30 000 widzów. W 1972 roku zmieniono profil łuków toru żużlowego, który skrócono z 400 do 393 m. W latach 1974–1975 wymieniono nawierzchnię toru na żużlową oraz zainstalowano maszty oświetleniowe. W latach 1986–1987 poszerzono tor oraz zmodernizowano park maszyn. Ze stadionu korzystają piłkarze Stali Rzeszów oraz żużlowcy PGE Marmy Rzeszów (dawniej Stal Rzeszów). Obiekt gościł m.in. występy piłkarzy w Ekstraklasie w latach 1962 1972 i w sezonie 1975/1976 oraz mecze tej drużyny w Pucharze Zdobywców Pucharów w sezonie 1975/1976, a także liczne występy rzeszowskich żużlowców w Ekstralidze i jej dawnym odpowiedniku – I lidze. Niestety, na torze często zdarzały się również wypadki, w tym także śmiertelne. 2 września 1995 roku na obiekcie rozegrano także mecz o piłkarski Superpuchar Polski (GKS Katowice – Legia Warszawa 1:0).

W 2006 roku obiekt przejęło miasto, by przeprowadzić gruntowną przebudowę stadionu. Projekt zakłada budowę całkiem nowych, dwupoziomowych trybun wokół całego obiektu. Całość będzie pokryta dachem, który przykryje również tor żużlowy. W czerwcu 2011 rozpoczęto budowę trybuny wschodniej na 5700 widzów, jako pierwszy etap budowy nowego stadionu (składa się ona z 9 segmentów, natomiast cały obiekt ma składać się z 42). Trybuna została oddana do użytku w dniach 5–6 maja 2012 roku. W tym samym czasie, co budowa nowej trybuny przebiegła również modernizacja starej trybuny zachodniej oraz toru żużlowego. Nie wiadomo natomiast, kiedy uda się zrealizować dalsze etapy przebudowy obiektu (docelowa pojemność ma wynieść 20 150 miejsc). Szacuje się, że do dokończenia inwestycji potrzebnych jest jeszcze ok. 100 mln zł.

Źródło:www.arenysportowe.eu

O SKRZYNCE :
To plastikowy pojemnik , który zawiera Logbook , ołówek , pochłaniacz wilgoci . Certyfikat FTF i kilka przedmiotów na wymianę.
Ukrycie...
Kesz ukryty przy rurach ciepłowniczych od strony Rzeszowskich bulwarów
nieopodal Stadionu dosłownie rzut beretem =)
Współrzędne wskazują miejsce ukrycia z dokładnością +/- 5 m
Proszę o odkładanie skrzynki dokładnie tak samo jak ją zastaliście.
Skrzynka jest ukryta w miejscy niezbyt bezpiecznym więc,  każdy podejmuje kesza na własne ryzyko. Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia cielesne. Po deszczu jest ślisko- zalecam daleko posuniętą ostrożność .
skrzynka ukryta na drugiej stronie strumyk , więc trzeba pokonać płytką rzekę - można spokojnie przeskoczyć lub przejść na pobliskiej kładce i potem zakręcić w lewo i cały czas prosto aż do rur ciepłowniczych tam jest ukryty kesz
Podejmuj pod osłoną  nocy ! , ponieważ w dzień bardzo łatwo "spalić miejsce ukrycia kesza " !
Koniecznie weź coś do pisania !
Zapraszam Do Szukania !!!
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.