Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Pasierbiec - OP6ECF
Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu
Eigenaar: Ten Zielony
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 504 meter NAP
 Provincie: Polen > małopolskie
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Normaal
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 11-08-2013
Gemaakt op: 14-08-2013
Gepubliceerd op: 14-08-2013
Laatste verandering: 17-10-2014
10x Gevonden
0x Niet gevonden
2 Opmerkingen
watchers 2 Volgers
22 x Bekeken
8 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
1 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: Pepe1
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Recommended at night  Bike  Torch needed  Monumental place  Access only by walk 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Na północny zachód, w odległości 6 km od Limanowej, w górzystym terenie Beskidu Wyspowego, leży niewielka wioska Pasierbiec. Terytorialnie należy do gminy i powiatu Limanowa i województwa małopolskiego. Wioska rozpościera się pomiędzy północnym stokiem Walowej Góry oraz stokiem południowym Góry Pasierbieckiej. Granica na całej prawie długości biegnie szczytami gór oraz korytami potoków. Pasierbiec od północy graniczy z Kamionną i Rozdzielem, od wschodu z Makowicą i Młynnem, od południa z Walową Górą i Bałażówką a od zachodu z Kisielówką i Rupniowem. Ze szczytu Góry Pasierbieckiej (768 m n.p.m.) rozpościerają się wspaniałe widoki. Na północ widać Wiśnicz Nowy i Stary z potężnym więzieniem, na północny zachód Pogórze Wielickie, a przy dobrej pogodzie można dostrzec Puszczę Niepołomicką, wzniesienia na lewym brzegu Wisły, przez lornetkę nawet Kopiec Kościuszki. Bliżej, w kierunku wschodnim rozciąga się Królówka, Lipnica Murowana i wiele innych miejscowości. Na zachód horyzont kończy się na szczytach Grodziska, Księżej Góry i Ciecienia. Na południowy zachód, dobrze widać: Kostrzę, Lubogoszcz, Ćwilin, Śnieżnicę, Łopień i Mogielnicę oraz część Gorców. Najwspanialszy jednak widok rozciąga się na południe, gdzie przez obniżenie między Mogielnicą a Ciecieniem widać wschodnią część Tatr.

 

Najważniejsza w tym wszystkim jest całe Sanktuarium MB Pocieszenia w Pasierbcu na którego terenie znajduje się nowa Świątynia, Dom pielgrzyma, zabytkowa kaplica oraz jedna z największych w Polsce Droga Krzyżowa oraz malowniczy ogród otaczający całe sanktuarium. Na każdej stacji drogi krzyżowej znajdują się figury naturalnej wielkości, znajdziemy tam też wiele innych rzeźb itd. W samej Świątyni w centralnej swej części mieści Cudowny Obraz ujęty w tryptyk, na którego otwartych skrzydłach wyeksponowane są wota, natomiast na stronie zewnętrznej wykonane w metalu, błyszczą sceny z życia Maryi. Tłem dla tego centralnego akcentu jest ogromna płaskorzeźba na ścianie, przedstawiająca wyłaniające się z bieli, spoza obłoków i słonecznych promieni anioły. Dwa z nich podtrzymują Maryjny tryptyk, dwa unoszą złotą koronę wieńczącą łaskami słynący Wizerunek. Dwa pozłacane anioły w prezbiterium wskazują Maryję każdemu, kto wchodzi do świątyni. Zaczerpniętym z Obrazu motywem aniołów w interesujący i bardzo udany sposób połączył artysta stary Obraz z nowoczesną oprawą ołtarzową. Zachęcam do uczestnictwa w Mszy Świętej. Więcej informacji na http://pasierbiec.info Skrzynka to pojemnik klipsowy w którym znajduję się oczywiście logbook, ołówek, certyfikaty dla trzech pierwszych znalazców. Kesz jest bogato napakowany fantami do wymiany oraz cztery GK szukające nowego domu.

 

Keszyk i jego zawartość

 

Pojemnik jest ukryty w szczelinie między skałami, starannie zamaskowany kamieniami - dość głęboko.

Maskowanie

Bardzo proszę o ostrożne podejmowanie skrzynki gdyż cały obszar sanktuarium jest oblegany przez wiernych i turystów stąd też atrybut "zalecane szukanie nocą" więc przydatna będzie wtedy latarka, choć sam kesz był ukryty wieczorową porą.

 

Skrzynka rejestrowana także na geocaching.pl

 

Tędu drogaTędy droga....

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien