Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Przeklęty młyn - OP67D8
Owner: gagu
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 233 m. ASL.
 Region: Poland > świętokrzyskie
Cache type: Traditional
Size: Micro
Status: Ready for Search
Date hidden: 15-05-2013
Date created: 16-05-2013
Date published: 16-05-2013
Last modification: 17-05-2013
13x Found
0x Not found
0 notes
watchers 1 watchers
31 visitors
12 x rated
Rated as: Excellent
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Dangerous Cache  Bike  Torch needed  One-minute cache  Nature 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL
UWAGA!!! Podjęcie skrzynki, ze względu na stan budowli może być niebezpieczne. Wchodzisz na własną odpowiedzialność!!! Jeśli nie czujesz się na siłach to odpuść sobie.
Historia tego miejsca, wierzcie bądź nie, jest taka. Kilka wieków temu był tu młym, produkujący mąkę dla potrzeb okolicy. Wszystko byłoby dobrze, gdyby to włascicielem był młynarz. W tym przypadku była to młynarka, nieprzeciętnie piękna. Nie jeden patrzył porządliwie na jej pobielałe lica, dlatego też nie jeden próbował smolić cholewki. Niestety spotykał ich marny los. Młynarka zaprowadzała ich do swojego domu gdzie raczyła napojem, po wypiciu którego zasypiali. Zamykała ich wtedy w piwnicy i wypuszczała tylko w nocy przy pomocy swoich pomocników (strach nawet ich opisywać), aby kręcili kołem młyńskim i pracowali we młynie. Porcje żywnościowe były tak nikłe, że niedoszli amanci chudli w oczach. Gdy taki delikwent nie nadawał się do pracy zamykany był w podziemiach domu aż dokończy żywota. W ten sposób młynarka mściła się na spragnionych osobnikach za wyczyny swojego męża, który chodził po pobliskich wsiach wiadomo w jakich celach. Pewnego razu do młynu zawitał młodzieniec, który usłyszał wołanie jednego z niewolników, ten przekazał mu jak wygląda sytuacja przez niewielką szczelinę w murze. Postanowił więc połozyć kres tym praktykom. Uknuł plan jak zakończyć ten proceder. Zgrywał zauroczonego młodzieńca i jak poprzednicy poszedł wieczorem z młynarką do jej domu. Korzystając z chwili nieuwagi, podmienił puchary z napojami. Patrząc sobie głęboko w oczy, wypili obydoje. Młynarka z błyskiem w oku patrzyła czy młodzieniec wypija do końca przygotowany napój. Ale nagle błysk w oczach zaczął mętnieć, a uśmiech chłopaka się powiększał. Młynarka walczyła z powiekami, aż ostatecznie osunęła się z krzesła na ziemię. On wtedy zabrał ją do piwnicy domu, zamknął tam, uwalniając przy tym wychudzonego więźnia. Po wyjściu z domu, uwolnił resztę. Wtedy dom powoli zaczął się zapadać uniemożliwiając wyjście młynarce. Pomagierzy jej w mgnieniu oka nierzeczywiście się zdematerializowali i zniknęli. Od tamtej pory dom ten powolnie zapada się. Po nocy słychać pojękiwania i dziwne dźwięki wydobywające się spod ruin. Podobno Młynarka przestanie straszyć w okolicy, jak tylko zniknie pod ziemią ostatnia deska z ruin domu. Taką historię zasłyszałem od miejscowego staruszka.
Kilka lat temu wieczorową porą robiliśmy tu zdjęcia. Ale odtworzyliśmy je dopiero w domu. To co nam się ukazało napawało nas strachem. Dlatego dopiero po kilku latach zajrzałem tu znów, aby przybliżyć wam tę historię i udokumentować co tu się dzieje. Faktycznie po domu już mało co zostało od ostatniej wizyty. Może przepowiednia sprawdza się. Po drodze możecie natrafić na duży stary krzyż w zaroślach przy drodze prowadzącej do młyna. Możliwie, że miejscowi ustawili go tu aby młynarka nie wychodziła poza obręb terenu młyna. Tego nie wiadomo. Najlepiej sprawdźcie to sami.
Koordy doprowadzą was do piwnicy, gdzie przetrzymywano niewolniczych pracowników.  Szukajcie wewnątrz.
Dla pierwszego znalazcy odznaka.
Powodzenia.
Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
Pictures
ruiny domu młynarki
tu było koło młyńskie
wejście do piwnicy
wewnątrz
tu
Log entries: Found 13x Not found 0x Note 0x All entries