Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
SKARPA [Ps] - OP5272
***NIEBEZPIECZNA***
Owner: Piaps
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 195 m. ASL.
 Region: Poland > podkarpackie
Cache type: Other type
Size: Small
Status: Ready for Search
Date hidden: 17-06-2012
Date created: 17-06-2012
Date published: 17-06-2012
Last modification: 09-05-2017
28x Found
1x Not found
11 notes
watchers 6 watchers
118 visitors
21 x rated
Rated as: Excellent
10 x recommended
This cache is recommended by: Andrew78, AntyHaker, endriu889, Gomenosek, jacekop, mandrake13, N.A., skalpelx, smajs NIEAKTYWNY, Unitylabel
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Dangerous Cache  Nature  You will need a shovel  Access only by walk 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Przeczytaj krótki artykuł opisujący Skarpę:

Spacerując wzdłuż Wisłoka trudno jest ją zobaczyć. Zwłaszcza latem gdy drzewa obrastają w liście. Skarpa jest domem lisów. Podczas wspinaczki będziemy mijać ich nory. Również owady cieszą się tam nie małą sławą. Osy, szerszenie, trzmiele a może i nawet pszczoły zamieszkują okolicę. Nie zabraknie także denerwujących komarów. Wieczorową porą będą miały z was spory pożytek:). Czasem gdy będziecie piąć się ku górze, na swojej ścieżce napotkacie jaszczurkę a może nawet niegroźne węże. Po dotarciu na szczyt można również usłyszeć a nawet spotkać bażanty. Nie przestraszcie się - bywają hałaśliwe:).

Piękna okolica. Ta wyprawa spowoduje na waszej twarzy szeroki uśmiech. Nie tylko ze względu na piękny widok ze szczytu skarpy i znalezienie skrzynki ale i chociażby dzięki wysiłkowi jaki włożyliście aby tu wejść. Właśnie wtedy wasz organizm uruchomi endorfiny szczęścia.

Niesamowite jest to, że w mieście nie wyjeżdżając w góry można napotkać tyle przygód. Krótki szlak a jakże świetna wyprawa. W całej wyprawie będzie towarzyszył wam pomarańczowy szlak. Dzięki niemu bezpiecznie dojdziecie na miejsce poszukiwań kesza.

Już 2020 roku krajobraz ten znacznie się zmieni. To właśnie tu będzie budowany najdłuższy most w Polsce. Będzie to południowa obwodnica miasta. Konstrukcja zaczynać się będzie dokładnie w tym miejscu, następnie przebiegać będzie przez  Most na wyspę [Ps]  aż do drugiego brzegu.

Wszystkie zawarte w opisie informacje są ważne i pomocne w odnalezieniu szlaku oraz skrzynki. Warto przeczytać całość.

Skrzynka umiejscowiona jest przy ścieżce rekreacyjnej wzdłuż rzeki Wisłok. I to tam znajduje się wejście na szlak kesza. Ścieżka jest widoczna o prawie każdej porze roku (prócz zimy). Rozpoczyna ją betonowy, lekko zarośnięty chodnik. Dalej jest wygodna ścieżka przez lasek. Dopiero później zaczynają się zarośla. Ale i tu kierujmy się po prostu na wprost - w stronę większego lasu rosnącego na skarpie.

Do dojścia przydać się może prosty czekan. Skrzynkę proszę podejmować w słoneczne dni, nie po deszczu.

Skrzynka: "Skarpa" to trudne wyzwanie. Trzeba zmierzyć się z:

-komarami, kleszczami

-lisami

-szerszeniami, osami, pszczołami itp.

-jest ślisko, stromo

-uwaga: bagno, osuwisko, przepaść.

Jednak są też zalety:

-"dotknięcie przyrody"

-świetna zabawa

-przygoda

-wysiłek fizyczny (niewielki ale zawsze).

UWAGA!

Skrzynki nie można szukać podczas deszczu a zwłaszcza burzy. Istnieje ryzyko lawiny błotnej.

Jeśli chcecie zabrać ze sobą dzieci, to pamiętajcie o wadach (na czerwono). Skrzynka w całości nie jest odpowiednia dla małych dzieci!

Skrzynkę znajdziecie przez różnorakie wskazówki, które zostały przez nas zrobione, np. spray. wskazówki są w większości na drzewach. 

Wędrówkę zaczynamy od ścieżki przy Wisłoku, idziemy przez niewielki lasek, następnie (w lecie) przez 180m zarośla, przechodzimy przez bagno i wchodzimy do lasu. Lasu, który rośnie na skarpie. Od razu szukamy wskazówek (na drzewie).

Jak dojdziemy już na samą górę, możemy podziwiać widoki i zacząć rozglądać się za skrzynką. 

Kesz po poprawkach wymaga doświadczenia w poszukiwaniach, ponieważ skrzynka została ukryta w nietypowym schowku. Proszę dokładnie przeszukać teren.

Podpowiedź: Gdy miniemy naturalne "schodki" zrobione przez "matkę naturę" z gałęzi szukamy strzałki po prawej stronie. Ona wskazuje obszar ukrycia skrzynki. Skrzynka widzi strzałkę.

W całej wyprawie pomoże ci POMARAŃCZOWY szlak (skrzynka jest już w pełni gotowa). Uwaga, strzałki na dole (pod skarpą) mogą mylić. Proszę szukać oznaczeń lub charakterystycznej ściany skarpy, następnie do góry przez powalone spróchniałe drzewo. W lewo i do góry. Szlak może być zarośnięty, dlatego można się zgubić.

współrzędne nie są dokładne! wskazują wejście na szlak

SKRZYNKĘ PROSZĘ LEKKO ZASYPAĆ ściółką leśną 

RADA: Po kesza lepiej wybrać się rowerem górskim. Oczywiście jedzie się trudno (przerzutki 1na1), ale unikniesz większości komarów i wielkiej trawy.Przed wejściem do lasu czasami jest małe bagno, to tam radzę juz zejść z rowera i jakoś je przejść. Później w lesie możesz przypiąć rower do drzewa. Pamiętaj tez o odpowiednim stroju: przedewszystkim długie spodnie.

Szukanie skrzynki w jesieni: Tą skrzynkę z pewnością łatwiej szukać w jesieni, dojście do skrzynki nie jest aż tak zarośnięte, nie jest również za gorąco co naprawdę wpływa na wspinaczkę. Sa jednak minusy: jeszcze na dole jak miniecie już lasek przed skarpą musicie pokonać bagno, teren jest dość mokry (jest dużo błota, wody) ale i z tym można sobie jakoś poradzić. Można zbudować sobie z gałęzi kładkę (przeprawę) lub jeśli macie rower to połużcie go na bagnie i przejdźcie po nim. Jednak musicie pamiętać o jakichś szmatkach czy chusteczkach, żeby później taki rower wytrzeć z tego błota, w którym się taplał by pomóc wam w przejściu nie zamaczając butów. Bo buty będziecie mieć suche ale już rower nie:/Także jak kto woli.

Kesz będzie co jakiś czas unowocześniany. Dumny jestem ze znakomitości kesza i będę się starał o utrzymanie tego wyróżnienia.

Ostatnie sprawdzenie skrzynki:

31.03.2017r. - skrzynka została sprawdzona, szlak został na nowo oznaczony. Skrzynka kompletna, logbook jeszcze wolny, fanty na wymianę. Gotowa do szukania. Powodzenia!


   Jeśli skończy się miejsce na wpisy w logbooku (w skrzynce) to proszę o tym poinformować mnie we wpisie do logu. Dziękuję

Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
Pictures
tu zaczynamy
widok
Skarpa
szukajcie tego. za nim jest ścieżka
zmyłka